Forum

Juniper NS5GT + ADS...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Juniper NS5GT + ADSL ile MS ISA 2006 Entegrasyonu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
437 Görüntüleme
(@zulfikarcaglar)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

çalıştığım şirkette şu anda internet çıkışını 2 adet NS5GT üzerinden 4 Mbit ADSL olarak yapıyorum. şu ana kadar bu yapının arkasında firewall olarak herhangi bir şey kullanmıyordum. yakın zamanda bir tane ISA 2006 Standart sürüm kurdum ve henüz devreye almadım. bundan önce bazı bilgilere ihtiyacım var. ISA 2006 üzerine 3 adet NIC kurdum bunlardan 2 tanesi External, 1 tanesi Internal olarak tanımlandı. External uçlara elimdeki NS5GT' leri bağlamak ve böylece internet çıkışını 2 ayrı uçtan yapmak istiyorum. ADSL linklerinden bir tanesi statik IP kullandığı için serverların çıkışını ve VPN isteklerini buna yönlendireceğim. diğer ucu da kullanıcıların web çıkışları için kullanacam. bu konfigürasyon çalışırmı ?

daha da önemlisi yanlış bilmiyorsam ISA üzerinden VPN yaptırmak istersek, ISA' nın önündeki cihazın ya route mode da çalışması gerekiyor yada NAT TRAVERSAL desteği sağlaması gerekiyor. bu doğrumudur ?

NS5GT' nin NAT TRAVERSAL desteği mevcut mu ? bendeki cihazların sürümü Version: 5.0.0r6.e (Firewall+VPN)

Teşekkürler

Gönderildi : 11/03/2009 14:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

ISA Server çift GW desteği sunmaz bu nedenle iki GW tanımlama imkanına sahip değilsiniz. Ancak bir GW diğer bölümü ise belirli ip adresleri için static routing komutu ile paket yönlendirebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/03/2009 20:40

(@mehmeyuceturk)
Gönderiler: 7
Active Member

buna benzer bir yapıyı önceki şirketimde problemsiz kullanmıştım. ISA da static route ile çözeceksin olayı. VPN i de isa ile yapacaksan eğer, juniper üzerinde gelinecek statik ip üzerindeki IPSEC portlarını ISA ya yonlendireceksin. çok net hatırlamıyorum ne yaptığımı ama çalışıyor.

Gönderildi : 26/03/2009 14:12

Paylaş: