Forum

SSG 140 Bandwidth A...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SSG 140 Bandwidth Ayarlaması

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
407 Görüntüleme
(@KubilayFidan)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Sorunum şu, SSG 140 üzerindeki interfacelerden birinin bandwith değerini 2 Mbit olarak sınırlamak istiyorum. Bu interface switch üzerinde Vlan'lardan birine gidiyor sonuç olarak o Vlan daki clientların toplamına 2 Mbit internet vermiş olacağım. İnterface altında Traffic Bandwith kısmında Egress ve Ingress bölümlerini 2000 Kbps yapmama rağmen Interface'in hızında bir değişiklik olmuyor. Yapmam gereken başka bir ayar var mı ? Şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 13/09/2012 17:09

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Example:

Assume the maximum bandwidth desired through either the trust or untrust interface is 5 MB. From the command line interface (CLI):

set interface trust bandwidth 5000 [Enter]
set interface untrust bandwidth 5000 [Enter]
set traffic-shaping mode on [Enter]

This would ensure nothing greater than 5000 kbits/sec gets passed across the interface, regardless of what is configured on the policy.

Here is the problem or goal:

• Control maximum bandwidth allowed to go through the NetScreen
  • Limit bandwidth across the NetScreen
  • Control maximum throughput across the NetScreen

buda türkçesi http://www.murat.ws/juniper-ssg-140-ustunde-bandwidth-sinirlamasi/  

Gönderildi : 14/09/2012 14:51

(@KubilayFidan)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Savaş Bey, Yazmayı unutmuşum aslında linkini yolladığınız şekilde de yapıyorum fakat söz konusu interfacein hızı değişmiyor. speedtest.net'ten bakıyorum hep aynı, Denemek için 56 Kbps hız verdim siteler vs... yine aynı hızda açılıyor. Juniperin bu özelliğini kullanabilmemiz için ayrı bir lisans vs... gerekmektemidir ?

Gönderildi : 14/09/2012 17:54

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

bw management basic feature zaten,bunun çalışması için lisans gerekmez
ssg üzerinde olan lisansa tabi servisler, url+deepinspection+avirus+antispam

Gönderildi : 14/09/2012 18:43

Paylaş: