Forum

Juniper-NS5GT-ADSL ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Juniper-NS5GT-ADSL Vpn konusunda yardım lütfen.

35 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
1,095 Görüntüleme
(@MuammerKOSEOGLU)
Gönderiler: 196
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Değerli bilgilere sahip arkadaşlar.

Benim aşamadığım bir sorunum var.

Juniper-NS5GT-ADSL  ile ZyXel P-661HW-D1  arasında bir VPN kurmak istiyorum. yapılandırmaları yaptığım halde bir türlü vpn gerçekleşmiyor.

Diğer bir seçenekde Dial-Up İle Juniper-NS5GT-ADSL e VPN kurmakda işimi görür.

Yardımcı edebilecek herkese şimdiden teşekkürler.

Not: Bazı Juniper-NS5GT-ADSL dökümanları ile yönergelere uygun olarak işlemleri yaptım. Fakat gerekli bağlantıyı sağlayamadım.

Gönderildi : 21/04/2008 01:31

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

vpn için kullandıgın şifreleme yöntemleri aynı oldugundan eminsin dimi ??

Gönderildi : 21/04/2008 02:30

(@MuammerKOSEOGLU)
Reputable Member
Konu başlatıcı

evet

herşeyi kitaba uygun yaptım ama bir yerde birşeyi atlıyorum sanırım bu yüzden bilginize ihtiyacım var

Gönderildi : 21/04/2008 03:09

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Merhaba;
IPSEC Vpn yapıyorsanız şuna göre haraket edin.Öncelikle modem neleri destekliyor des-md5 , 3des-sha1 neyi destekliyorsa onu set ediniz.shared key giriniz.Dh grup 1-2-5 neyi destekliyorsa onu ayarlayınız.Pfs vs gibi diğer kriterlere bakın destekliyormu.Şimdi bu yaptığınız ayarları karşı tarafa yapınız.Modem baz alınmalı kısaca.aynı şeyleri karşıya yaptıktan sonra netscreende kural oluşturun.
olmaz ise agresif mode ile deneyiniz.
selamlar

Gönderildi : 21/04/2008 03:15

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba Değerli bilgilere sahip arkadaşlar.

Benim aşamadığım bir sorunum var.

Juniper-NS5GT-ADSL  ile ZyXel P-661HW-D1  arasında bir VPN kurmak istiyorum. yapılandırmaları yaptığım halde bir türlü vpn gerçekleşmiyor.

Diğer bir seçenekde Dial-Up İle Juniper-NS5GT-ADSL e VPN kurmakda işimi görür.

Yardımcı edebilecek herkese şimdiden teşekkürler.

Not: Bazı Juniper-NS5GT-ADSL dökümanları ile yönergelere uygun olarak işlemleri yaptım. Fakat gerekli bağlantıyı sağlayamadım.

Merhaba ;

Eger Zyxel modem ile Site-To-Site Vpn  yapacaksan Route-Based VPN i  kullanabilirsin http://cid-741d543cacf1cf96.skydrive.live.com/self.aspx/PAYLASIM/Concepts%20|0%20Examples%20ScreenOS%20Reference%20Guide%20%20Vol%205,%20VPNs.pdf 

Yukarıdaki  linkteki dosyada  Netscreen VPn ile  ilgili gereklı  tum  bilgiler  mevcut  98. sayfada kı örneği birebir uygularsan  Site-To-Site Vpn i  kurabilirsin . Ben ce  Tek dikkat  etmen  gereken nokta AutoKey IKE  yı  olustururken Security  level i  Compatible secip  kaydettıkten sonra sayfadan  cıkıp tekrar gırdıkten  sonra 4  adet Proposal Degeri oluşturacak 3-des Sha1 vb  bunların  aynısını Zyxel de  uygulamanız  gerekmektedır  yada  manual  da  belırleyebılırsınız Client-To-Site  Vpn ile  ilgli  gerekli  bilgiler de  mevcut.

Teşekkürler Kolay Gelsin. 

Gönderildi : 21/04/2008 03:28

(@MuammerKOSEOGLU)
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar bende de bir sürü döküman var. juniperin kendi sitesinden çektim. ama olmuyor. Bu konuda tecrübesizim açıkcası.

Birebir destek verebilecek olan var mı ?

Gönderildi : 21/04/2008 03:48

(@MuammerKOSEOGLU)
Reputable Member
Konu başlatıcı

yok mu arkadaşlar bir cevap verebilecek. birebir yardımcı olabilecek.

Gönderildi : 21/04/2008 16:05

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Bu ürünün kurulumunu ve ayarlamasını sizmi yaptınız yoksa satın aldığınız kurummu?

Öncelikle siz kurmadıysanız bu tür işlemleri hizmet aldığınız firmaya danışmanızda fayda var nedeni ise üzerinde yapmış olduğunuz değişiklikler ciddi sorunlara neden olabilir kimse sizin firewall üzerindeki yapı nasıl confügre edildiğini bilmediğinden sağlıklı olmayacaktır

Gönderildi : 21/04/2008 16:19

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

mailinizi kontrol ediniz.

Gönderildi : 21/04/2008 16:46

(@MuammerKOSEOGLU)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Bu ürünün kurulumunu ve ayarlamasını sizmi yaptınız yoksa satın aldığınız kurummu?

Öncelikle siz kurmadıysanız bu tür işlemleri hizmet aldığınız firmaya danışmanızda fayda var nedeni ise üzerinde yapmış olduğunuz değişiklikler ciddi sorunlara neden olabilir kimse sizin firewall üzerindeki yapı nasıl confügre edildiğini bilmediğinden sağlıklı olmayacaktır

Merhabalar.

Gönderildi : 21/04/2008 16:57

(@MuammerKOSEOGLU)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Merhabalar.

Merhaba.

kurulum ve ayarlamalar tarafımdan yapıldı. Son bir kaç gündür bununla uğraşıyorum ve birçok döküman edindim. ama ya bir yerde birşeyi atlıyorum ya da gözden kaçırıyorum. Dolayısı ile sonuca gidemiyorum 🙁

Gönderildi : 21/04/2008 16:59

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Merhaba,

Link i incelermisin

http://kb.juniper.net/kb/documents/public/resolution_path/J_FW_VPN_Config_or_Trblsh.htm  

Gönderildi : 21/04/2008 17:09

(@MuammerKOSEOGLU)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Link i incelermisin

http://kb.juniper.net/kb/documents/public/resolution_path/J_FW_VPN_Config_or_Trblsh.htm  

Merhaba.

Sanırım ben tam problemimi anlatamadım. Döküman bende de bir sürü var. Ama sonuca gidemiyorum. Birebir yardımcı olabilecek bir arkadaş var ise sevinirim. Şu döküman bu dökümana bakmamı önermesseniz sevinirim. Zira döküman ile halledebilseydim çoktan halletmiştim.

Gönderildi : 21/04/2008 17:23

(@birolaydugan)
Prominent Member

Birebir den kastınız nedir?Bu konuda destek mi hizmet mi almak istiyorsunuz?

Gönderildi : 21/04/2008 17:28

(@MuammerKOSEOGLU)
Reputable Member
Konu başlatıcı

MSN yardım makbule geçer.

Gönderildi : 21/04/2008 17:34

(@birolaydugan)
Prominent Member

Site üzerinde MSN'den daha hızlı yanıt alırsınız,yeteri sayıda uzman arkadaslarımız online olarak hizmet vermektedir.

Gönderildi : 21/04/2008 17:36

(@MuammerKOSEOGLU)
Reputable Member
Konu başlatıcı

peki. şimdi bir sitede yayımlanan makaleye göre bütün işlemleri yaptım. hatta NetScreen-Remote VPN Client 9.0r3.exe adlı programıda buldum ve kurdum. onda da ayarları yaptım anlatıldığı gibi. firewall log da şunlar yazmakda

Rejected an IKE packet on adsl1 from 88.238.4.xxx:500 to 88.248.124.xx:500 with cookies 2981b23aacd465d8 and 0000000000000000 because an initial Phase 1 packet arrived from an unrecognized peer gateway.

Gönderildi : 21/04/2008 17:52

(@birolaydugan)
Prominent Member

Xauth demand dial VPN mi yoksa point to point mi cozum arıyorsunuz?

Gönderildi : 21/04/2008 18:15

(@MuammerKOSEOGLU)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hiç farketmez. olsunda nasıl olursa olsun   ikiside işimi görür

Gönderildi : 21/04/2008 18:16

Sayfa 1 / 2
Paylaş: