Forum

juniper ssg140 URL ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

juniper ssg140 URL Filtering.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Selam arkadaslar. ssg140 üzerinde url filtreleme yapmak istiyorum.

AD entegrasyonu ile yapabilrimiyim. bu konuda bilgisi olan vars  paylaşabilrimi ?

ssg140  üzerinde -frewall + vpn lisansı var, kllanıcıları belli gruplara ayırıp facebook vs belirli sitelere girilmesini yasaklamak istiyorum.

Tşkler..

Gönderildi : 04/10/2010 18:08

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Bence öncelikle ürünün piyasada kabul edilmiş olup olmadığına bakın. Ürün ile ilgili detayları 3 ncü kişilerin yapmış olduğu yorumları inceleyin. Benim tavsiyem piyasada kabul görmüş checkpoint, juniper, fortigate vs. gibi ürünler. 

SSG 140 üzerinde filtreleme yapabiliyorsunuz. AD entegrasyonu için Radius server ile yapabiliyorsunuz bildiğim kadarıyla.

Raporlama içinde kendi NSM yazılımını kullanabilirsiniz. veya alternatif www.jmon.net adresindeki yazılımı kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 06/10/2010 20:23

(@Anonim)
Konu başlatıcı

microtik sitesinde ürünler hakkında bilgiler bulamadım. fw, web filtering vs ürünleriyle ilgili bilgiler verebilirmisiniz.

Gönderildi : 08/10/2010 18:29

(@Anonim)
Konu başlatıcı

microtik ücretlimi ayrıca...

Gönderildi : 08/10/2010 18:35

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhabalar

Mikrotik ürünleri hakkında dilerseniz daha fazla bilgi için aşağıdaki arkadaşlar ile görüşün. İçerik filtreleme yapıyor. Bedava değil ama çok ucuz.

wispmarket.com

AD entegrasyonu yaptigini sanmiyorum mikrotik'in

Gönderildi : 13/10/2010 14:57

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhaba

AD radius server olarak dizayn ederseniz kullanıcıları AD çekicektir. Radius client olabiliyor. Yani tam anlamıyla 802.1x uygulamasıdır.

radius client olarak zaten konu baslığındaki cihazda çalışabiliyor , hrehangi bir artısı yok yani ssg140 dan

Gönderildi : 25/10/2010 14:03

Paylaş: