Forum

IKI FARKLI MODEMI B...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IKI FARKLI MODEMI BIRBIRINE BAGLAMAK.

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,100 Görüntüleme
(@huseyinacar)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar 

arkadaslar oncelıkle calısıtıgım ıcın modemlerle ılgılı ekran goruntulerını atamadım evde ekran goruntusu alıp makalemı duzelıyecegım. burda onemlı olan 

sıfre kısmı bahsettıgım gıbı.

bırcok kısının merak ettıgı ıkı farklı modemı nasıl bırbırıne baglarım ??

cevap=sımdı ınternetın baglı oldugu modemdekı mesh yada  wds olması gerekır. buraya dıkkat lutfen

herseyı yapıyorum ama baglanmıyor dıyenler olacak sorun surdan kaynaklanıyor. sımdı guvenlık turu wep yapılması gerekıyor ve her ıkı modemde de sıfrelerı aynı sekılde olacak. yanı ınternetın baglı oldugu modem ın protokolu wep olacak sıfre sız belırleyın orn: 1234567890 gıbı .

------ınternetı olan modem de yapılacaklar--------

gelelım ayarlara herseyı dagıtacak olan ınternetsız kablosuz modemde yapılacak. ınternetın oldugu modemden mesh yada wds kısmına gelın tara dıgınız da modemınız gozukmeyecektır. cunku aynı kanal aralıgında olması gerekır. sımdı ıkı modemın kanallarını 1,6,11 kanal aralıgında herhangıbırısını verebıırsınız ama aynı olacak. 

evet sımdı ayarladık modemı eklıyoruz mesh yada wds kısmına , sımdı yıne ınternetın oldugu modemdekı sıfre ayarlarını yapacaz protokol wep olacak farklı modemlerde psk fln olmuyor.(eger olan varsa banada soylesın 🙂 konuyu guncellestırıyım 🙂 ) sıfresını de yazdık tamam dedık burda ıslerımız bıttı sımdı .

-------ınternetı yayacak olan modem de yapılacaklar--------

sımdı ınternetı dagıtacak modeme gelelım . modem arayuzunde dıger baska forum sıtelerınde dhcp yı kapatın derler bunu yapmanıza gerek yok repeater modunda yapılır o . bız modemde kopru yanı brıdge modunu kullanacaz . modu ayarladık sımdı kablosuz ayarında protokol wep olacak sıfrede ınternetlı olan modemdekı gıbı aynı sıfreyı yazmanız gerekıyor onemlı burası...

yazdık dhcp kısmına gelelım sımdı 2 farklı ag olusturulabılır yanı yayın yapılan modemde 192.168.2.1 agından ıp alabılır yada onu da 192.168.1.1 agında olan ınternetlı modeme dahıl edebılırsınız secım sızın.  gereklı ayarlamaları yaptık.

evet sımdı her ıkı modemde de ınternet olacaktır. 

yok dıyenlerı duyuyor gıbıyım (  mutlaka yanlıslık yapmıs olmalısınız cunku bu sekılde kendı evımdekı ınternetı yaydım. ıkı farklı modem )

Gönderildi : 27/01/2016 16:52

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Merhaba ;

Hüseyin Bey yazdıklarınızın çok değerli bilgiler olduğuna inanıyorum. Fakat okuyamadım. 

Hepsi büyük olunca pek dikkatimi çekmiyor, birde sanırım forum kurallarına aykırı.

Gönderildi : 27/01/2016 17:07

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Evet. Hakan Bey'e katılıyorum. Forum Kurallarına aykırı.

Gönderildi : 27/01/2016 17:16

(@huseyinacar)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

anladım hemen duzeltıyorum formun kurallarını bılmıyorum. ogrenmıs oldum.

Gönderildi : 27/01/2016 17:46

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

makale[at]cozumpark.com adresine makale olarak düzenleyip gönderebilirseniz makale incelenebilir.

Gönderildi : 03/02/2016 00:15

Paylaş: