Forum

We’re sorry, Office...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] We’re sorry, Office Click-to-Run installer encountered a problem because you have these Windows Installer based Office programs installed on you computer

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
882 Görüntüleme
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Microsoft Office 365 kullanıcıları için Click-to-Run ismini verdiğimiz bir Office yükleme teknolojisi sunar. Bu teknoloji Office portal üzerinden Office programı yüklemek isteyen kullanıcılarına küçük bir dosyanın indirilmesi ile başlıyor. Daha sonra bilgisayarınızın ihtiyaç duyduğu veya seçtiğiniz office programlarına göre ise ilgili dosyaları arka planda indirerek kurulum yapılmasını sağlıyor.

Ancak bu kurulum sonrası kullandığınız office programı 30 günde bir interneti kontrol ederek hesabınızın devam edip etmediğini kontrol etmektedir. Malum satın aldığınız Office 365 hesabınız ile ilişkilendirildiği için hesabınızı kapatmanız veya sonlandırmanız halinde artık office programını da kullanamıyorsunuz.

Peki gelelim blog postumun başlığına, eğer mevcut bir bilgisayarda ki üzerinde Windows Installer Based olarak ifade edilen yani msi ile kurulmuş bir office programı var ise ne yazık ki aşağıdaki gibi bir hata alırsınız. Bu durumu çözmek için en doğru yöntem ( farklı öneriler var ama emin olun bu durumda sorun yaşama ihtimaliniz çok yüksek) mevcut office programını silmek ve office 365 üzerinden temiz bir kurulum yapmanızdır.

Daha fazla bilgi ve yardım için

https://support.office.com/tr-tr/article/Office-2013-%c3%bcn-32-bit-veya-64-bit-s%c3%bcr%c3%bcm%c3%bcn%c3%bc-y%c3%bckleme-sorunlar%c4%b1-2e2dc9e5-3eb0-420c-862a-ab085b38597f?ui=tr-TR&rs=tr-TR&ad=TR

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/07/2015 14:52

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bir kaç kez başıma geldi hocam. Bilgilendirme için teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/07/2015 17:25

Paylaş: