Forum

Cisco Cihazları Ser...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco Cihazları Seri Numaraları Hk.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
4,196 Görüntüleme
(@GurcanBoduroglu)
Gönderiler: 119
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar. Genellikle envanter çıkartma konusunda cihazların seri numaraları gerekebiliyor. Cisco cihazlarda "show version" komutu ile bunu görebildiğimizi çoğumuz tahmin edebiliriz.

Bu komut ile seri numarasını göremediğimiz durumlarda "show inventory" komutunu yürüterek cihazın anakartının seri numarası yada router üzerinde takılı olan VIC kart seri numarasını dahi görebilirsiniz.

Arşivde bulunması için yazdım. Kolay gelsin.

Gönderildi : 17/02/2011 11:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/02/2011 13:31

(@onrturan)
Gönderiler: 415
Honorable Member

Merhaba arkadaşlar. Genellikle envanter çıkartma konusunda cihazların seri numaraları gerekebiliyor. Cisco cihazlarda "show version" komutu ile bunu görebildiğimizi çoğumuz tahmin edebiliriz.

Bu komut ile seri numarasını göremediğimiz durumlarda "show inventory" komutunu yürüterek cihazın anakartının seri numarası yada router üzerinde takılı olan VIC kart seri numarasını dahi görebilirsiniz.

Arşivde bulunması için yazdım. Kolay gelsin.

Merhaba ;

Eski IOS'lu cihazlarda sh inventory komutu çalışmadığı için yerine sh diag komutu kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 21/10/2011 14:18

Paylaş: