Forum

Hp a5120 yönet...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hp a5120 yönetilebilir switch

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
657 Görüntüleme
(@burhankeles)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar;

Elimde Hp A5120 serisi 16g yönetilebilir switch  mevcut

şifresi nedir bilmiyorum consol dan bağlantı kurdum flash ı falan sildim

ben bu switch i nasıl konfigure edebilirim çok fazla yönetilebilir switch hakkında bilgim yok

Teşekkür ederim.  

Gönderildi : 24/12/2013 11:25

(@fatihyegin)
Gönderiler: 342
Reputable Member

Merhabalar;

Flash denen kısım switch'lerin işletim sisteminin yüklü olduğu yerdir. (Bilgisayarlarımızdaki "C" kısmı gibi yani )

Tamamiyle sildiyseniz yeniden işletim sistemini switch'e atmanız gerekmektedir.

Gönderildi : 24/12/2013 11:32

(@yilmazgokce)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Flashı tamamen mi boşalttın yoksa belirli dosyaları mı sildin ? eğer tamamen flashı boşalttıysan xmodem ile btm ve bin dosyalarını tekrar atman gerekiyor.

Gönderildi : 26/12/2013 19:34

(@fatihyegin)
Reputable Member

Flashı tamamen mi boşalttın yoksa belirli dosyaları mı sildin ? eğer tamamen flashı boşalttıysan xmodem ile btm ve bin dosyalarını tekrar atman gerekiyor.

Hocam ios dosya uzantısı markaya göre farklılık gösterebiliyor.

Dell switchlerde .ros uzantısı var mesela ama sizin dediğiniz uzantılar cisco'ya ait huawei tarafında da cisco ile aynı (.bin) uzantısını kullanıyor.

Hp tarafında ise uzantı .swi olması gerekiyor.

Gönderildi : 26/12/2013 20:58

(@yilmazgokce)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Bilgilendirme için teşekkürler Bahsettiğiniz swi uzantılı dosya hp nin hangi serilerinde kullanılıyor acaba ? Bizde hp a5120 serisi switchler  kullanılıyoruz  bin ve btm dosyaları kullanılıyor bu seride.

Gönderildi : 27/12/2013 11:58

(@fatihyegin)
Reputable Member

Bilgilendirme için teşekkürler Bahsettiğiniz swi uzantılı dosya hp nin hangi serilerinde kullanılıyor acaba ? Bizde hp a5120 serisi switchler  kullanılıyoruz  bin ve btm dosyaları kullanılıyor bu seride.

Ben hp ile pek çalışmadım hocam bir kaç procurve serisinde gördüğüm switchlerde hep .swi uzantısı ile karşılaştım. Siz dedikten sonra bir araştırma yaptım ve bahsettiğiniz Hp A5120 serisinde .bin uzantısı kullanılıyormuş. Alt tarafdaki dökümanda da anlatmışlar firmware upgrade işlemini. Bir şey daha öğrenmiş olduk 🙂 Ben teşekkür ederim hocam...

http://blog.looppacket.net/2012/08/upgrade-firmware-and-bootrom-on-hp-a5120/

Gönderildi : 27/12/2013 12:52

Paylaş: