Forum

A serisi ve E seris...

Bildirimler
Hepsini Temizle

A serisi ve E serisi switch kombinasyonu ?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@SemihOzden)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

Çözümpark Ailesi Merhaba;

Bir işletmemizde network  alt yapısını değiştiriyoruz.

Sorum şu : Omurga switch olarak Hp 5412 zl (e serisi) kenar switch olarakta birkaç tane 3com 3100 (a serisi) cihaz konumlandırılması planlanıyor cihazlar trunk olacak şekilde fiberlerle bağlanacak prookoller arası sıkıntı yaşarmıyız uyumsuzluk vs vs. bu konuda daha önceden tecrübeli yada konuyla ilgili bilgi sahibi arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum.

Saygılar. 

Gönderildi : 25/07/2013 15:37

(@gokhantatar)
Gönderiler: 193
Estimable Member

Merhabalar,

5412zl cihazı başarılı bir üründür, E serisi ürün ailesine üyedir. 3100 H3C cihaz A serisi cihazlardır.  E serisi cihazlar Provision,

A serisi cihazlar Comware işletim sistemi kullanırlar. Komut syntax 'ları çoğu zaman farklılık gösteriyor. Fakat herhangi bir uyumsuz problemi,

Vlan, Tag, Untag veya Trunk gibi... en azından temel bir çok operasyonda uyumsuzluk yaşama durumu mevcut değil.

Her iki üründe HP Network ürün ailesi üyesidir. Ancak bir tavsiye 3100 çok düşük kalabilir yapınıza göre belki 3600 serisi modellere terfi etme şansınız varsa çok daha faydalı olur.

Saygılarımla...

Gönderildi : 25/07/2013 19:24

(@SemihOzden)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

Gökhan Bey Merhaba;

Öncelikle yanıtınız için çok teşekkür ederim. Benim için gayet aydınlatıcı oldu. Zaten öğrenmek istediğim vlan tagging trunking vs. gibi basit protokollerde sorun yaşayıp yaşamayacağımdı. Ondada yaşamayacağımı zaten belirtmişsiniz.

Gönderildi : 25/07/2013 19:53

Paylaş: