Forum

hp ml350 G5 serverd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hp ml350 G5 serverda kilitlenme sorunları

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
427 Görüntüleme
(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member
Konu başlatıcı

raid1 de işletim sistemim sbs2003sp-2 pre.

raid10 üzerinde sql serverım var

bu sistem ara ara kilitlenmekte idi HP nin Anakart ve backplane ünitesini değiştiğinden sonra haftada 2 defa kilitlenmeye başladı (önceden 30-45 günde 1 defa oluyordu) kartların firmwareleri güncel

değişik şekillerde kilitneme oluyor

1---raid 1 de ki diskler normal çalışır pozisyonda ve sadece ping atılabilir durumda diğer isteklere yanıt vermiyor

raid 10 disklerin ledleri ise full yeşil olarak yanık durumda duruyor

yada

2---- raid1 dikleri full yanıp raid10 daki diskler flash yapargibi aynı anda yanıp sönüyor

SBS anlizer programıyla test yaptım ethernet sürcüsü eski dedi birde exchange kurulu değil diye uyarı verdi başka bişi yok

kilitlendikten sonra event loglara bişi düşmüyor kilitlenme ile ilgili

yardımlarınızı bekliyorum sorun ne olabilir ?

Gönderildi : 14/10/2008 12:44

(@beyhanosmanoglu)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Hp nin sitesinden indirebileceğiniz HP Insight Diagnostics tool ile sunucunuzda full bir test yapın. Testin sonucunda hardware olarak size detaylı bir rapor verecektir, donanımsal olarak belirli bir sorun olup olmadığı hakkında size bir fikir verebilir.

Gönderildi : 14/10/2008 21:36

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member
Konu başlatıcı

Hp nin sitesinden indirebileceğiniz HP Insight Diagnostics tool ile sunucunuzda full bir test yapın. Testin sonucunda hardware olarak size detaylı bir rapor verecektir, donanımsal olarak belirli bir sorun olup olmadığı hakkında size bir fikir verebilir.

Hp ile bu testleri yaptık değerlendirmeyi hp yapıyor ve birşey bulamadılar. ilk loglarda bi kaçkez disklere ulaşımadı logu görüldü sonrasında anakart değişti ve artık logda yok

işletim sistemine top atarlarsa ne yaparım ?

Gönderildi : 14/10/2008 23:50

(@pajero)
Gönderiler: 46
Trusted Member

İşletim sistemini temiz kurulum yaparak tekrar sistemi ayağa kaldırman çokmu güç, işletim sistemide sebep olabilir kilitlenmelere.

Gönderildi : 18/10/2008 02:03

Paylaş: