Forum

HP SSD disk

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP SSD disk

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
506 Görüntüleme
(@ridvanbalkanli)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba,

ben hp dl380 gen9 almaya düşünüyorum sadece disk konusunda kararsız kaldım hp vermiş olduğu ssd disklerin fiyatları çok yüksek normal sdd disk mesela kingston kullansam olur mu ?

Gönderildi : 10/07/2015 13:37

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

MErhaba,
Bu tarz ürünlerde önerilen cihazların dışında ürün kullanmanız mantıklı değil. Neticede bir server yarın bir sıkıntı yaşanırsa başınız çok ağrır. Hp isin verir mi garanti kapsamında tutar mı bilmiyorum ama sizin yerinizde olsam maliyet yüksek geliyor ise SAS disk kullanırdım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/07/2015 14:10

(@erginilgaz)
Gönderiler: 164
Estimable Member

Merhaba Rıdvan Bey,

Hp markası dışında bir parça kullandığınızda bu parçalara garanti vermez,sunucunun garantisi devam eder,

Ancak diskler ile ilgili bir problem yaşadığınızda size destek olmaz,

Örnek olarak diskinizde problem yok ancak raid yapınız ile sıkıntı yaşıyorsunuz bu durumda HP desteğini alamazsınız.

Bu tür sıkıntılar yaşamamak için bütün ürünleri HP kullanmanızı tavsiye ederim.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 10/07/2015 14:36

(@ridvanbalkanli)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evet Hp garanti vermiyormuş, o zaman Rıza Beyin dediği gibi SAS alacağım Raid 10 yapmaya düşünüyorum daha hızlı okuması için Raid 5 ten daha iyi sanırsam?

benim amacım çok dosya olacağı için hızlı erişe bilmek,

Gönderildi : 15/07/2015 10:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Evet Hp garanti vermiyormuş, o zaman Rıza Beyin dediği gibi SAS alacağım Raid 10 yapmaya düşünüyorum daha hızlı okuması için Raid 5 ten daha iyi sanırsam?

benim amacım çok dosya olacağı için hızlı erişe bilmek,

Mantıklı bir seçim olur. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/07/2015 11:31

Paylaş: