Forum

HP Storage Works MS...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP Storage Works MSL2024 Tape Library kullanimi

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,466 Görüntüleme
(@suleymancelikbas)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar,

Firmamizda kullanmakta oldugumuz Hp Storage Works MSL2024 Tape Library hakkinda bilgi sahibi degilim ve yedeklenmis olan kartuslari degistirmem gerekiyor.  Calisma sistemini ve teknik detaylarin bulundugu bir user manueli olan var mi ?

Hic bilgi sahibi olmadan kartusu degistirebilirmiyim ? Kartus degisimlerinde ne gibi islemler yapmak gerekir.

Gönderildi : 06/11/2012 13:04

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

sağ sol tuşları ile operatin menusüne gidin. orada magazine release olması lazım. left yada right seçenekleri sağ yada sol kartuş magazinlerini çıkartır. seçin sonra çekmeceyi çıkartıp kartuışları değiştirin. Türkçe manuel'i yok bildiğim kadarıyla. bu işleri backup probramınızda çok kolay yapabiliyor.

cihaz ile çok işiniz yok aslında kullandığınız backup puprgamı üzerinden bu işleri yapmanızı tavsiye ederim.

Bilgehan

Gönderildi : 06/11/2012 13:53

(@suleymancelikbas)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Cevap icin tesekkurler Bilgehan bey. Merak ettigim bir konu var. Datalar ile dolu olan kartus sagdami soldami duruyor ? Sadece dolu olan kartusu nasil degistirebilirim ?

Gönderildi : 06/11/2012 14:50

(@bilgehanpoyraz)
Illustrious Member

sağda dolu solda boş diyemeyiz. Cihaz bazı durumlarda kartuşu alıp eski yerine koyar bazı durumlarda random çalışır. bu backup programı tarafından ytönetilebilir. data olan veya boş olan kartuşlarıda yedekleme programı içerisinden görebilirsiniz ancak. oradan bakın bence.

Gönderildi : 06/11/2012 16:48

(@ErayKAYA)
Gönderiler: 2
New Member

Merhaba ;

Benim sorum şu yukarıdaki model backup ünitesinden bulundugum şirkette de var ve kartuşlar full dolu kimse silip temizleme yapmamış. Kartuşları silme işlemini nasıl yapabilirim ve hangi kartuşu sileceğimi nasıl bilecegim . Bilgehan Bey soruyu cevaplarken backup programından bahsetmiş. Bizim şirkette boyle bi program göremedim. Hangi programı kullanmalıyım ve silme işlemini nasıl gerçekleştirmeliyim. Bu ürünü kullanmış ve sorduğum konu hakkında bilgi sahibi olan biri varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim. 

Gönderildi : 15/11/2012 18:24

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Eray bey merhaba,

Siz üniteye takılı kartuşların hepsinin dolu olduğunu nereden gözlüyorsunuz şuanda?

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/11/2012 02:57

(@bilgehanpoyraz)
Illustrious Member

Bende, backup programı yok demenize rağmen kartuşların nasıl full dolu olduğunu bildiğinizi merak ediyorum. Kimse silme temizleme yapmamış dediğinize göre backup alınmış. Bunu neye göre söylüyorsunuz?

Recep Hocam, cihazın web arayüzü var mutlaka biliyorsundur. Orada dolu boş görünüyor. Belki oradan görülüyordur diye düşündüm ben. Ama bu şartkar altında Eray beyin web arayüzünüde bilmediğini anlıyorum.

Eray bey hangi backup programı ile yedek alınmış onu belirtebilirseniz yardımcı olmaya çalışalım...

Bilgehan

Gönderildi : 17/11/2012 03:02

(@recepyuksel)
Üye

Bilgehan hocam merhaba,

Bence bir backup programından görüyor kartuş içeriklerini, ben bu sebeple nereden görüyorsunuz diye sormuştum, yoksa başka yolu yok gibi düşünyorumda bulamıyorum. 

HP MSL web arayüzüde sadece kartuşların barkod bilgileri görebilir, inventory yapabilir, sağa sola move işlemi yapabilir kartuş içeriği ile bir bilgi vermiyor son kullanıcıya web arayüzü diye biliyorum ama tekrar kontrol etmekte fayda var.

Saygılarımla.

Gönderildi : 21/11/2012 02:10

(@bilgehanpoyraz)
Illustrious Member

Kavram karmaşası yaşıyoruz şu anda 🙂

Recep hocam ben sizin "Siz üniteye takılı kartuşların hepsinin dolu olduğunu nereden gözlüyorsunuz şuanda?" deyişinizden unite içindeki slotları kastettiniz zannettim. 🙂 yoksa eminim o arayüzü bildiğinizden. yanlış anlaşılmasın.

bu arada arkadaş cevap vermiyor konuya....

Gönderildi : 21/11/2012 02:19

(@recepyuksel)
Üye

Bilgehan hocam çok özür dilerim.

Gönderildi : 21/11/2012 02:43

Paylaş: