Forum

HP Layer 3 Switch T...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP Layer 3 Switch Tercihi...

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
452 Görüntüleme
(@MuratSURTEM)
Gönderiler: 81
Estimable Member
Konu başlatıcı

Şuan olmasada yakın gelecekte (max 9 ay sonra ) Vlan ihtiyacımız doğucak öngörüsü ile işe girişicez.

Mevcutta 30-40 PC lik bir ağ ancak şuanki insan kaynaklarının ön gördüğü ve yapılan ihtiyaç analizleri çerçevesinde 9 aylık süreç sonunda Pc kullanıcısı olarak değerlendirdiğimiz %60 lık bir artış söz konusu olucaktır buda takribi 70-90 Pc yapıcak (üretim alanındaki kiosklar felan hariç) bu yüzden Layer 2 de 2520 serisini gözümüze kestirmişken sizlerinde önerisi ile Layer 3 alıp ilk başkta default vlan ile normal bir switch gibi kullanıp ilerideki ihtiyaçlarımıza paralel değişiklikleri yapma kararı aldık.Fakat Layer 3 konusunda pek bilgim yok hem benim için iyi bir tecrübe olucak hemde yeni şeyler öğrenicem.ama bu işe hatalı ürün seçerek başlamak istemiyorum.Bu yüzden yardımlarınızı rica ediyorum.

Dar boğaz oluşturmasın, perfromanslı çalışsın sistemde 2 adet server olucak ikisinde de SQL koşucak, ERP olarak bant genişliği canavarı Netsis'i kullanıcaz maalesef, bunun yanında entegre çalışan uygulamalar geliştirilecek, AP uygulamalarımız olucak hali hazırda planda var mesela..Üretim hattımızda elektrik kablosu çekimi fazla olmasın die POE önemli bir özellik bizim için (şayet 1 gigabit destekli 8-24 portlu POE enjektör varsa ve fiyatı uygunsa POE Özelliğini es geçebiliriz) uplink portu önemli (ileride olası bir kapasite arttırımında madur olmayalım) son olarak gigabit alt yapı olucak.

Bu ihtiyaçlar doğrultusunda HP switch ne önerirsiniz ben 3800 serisini buldum ama TR de sanırım yok.sizlerin tecrübeleriniz ve piyasa bilginizden faydalanmak isterim.

Yardımlarınız için teşekkürler...

Gönderildi : 20/02/2012 19:03

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

HP 3500 serisine baktınız mı?

ben bir yerde kullandım şimdiye kadar hiç sorun vermedi.

ömür boyu garantili olmaları da son derece cazip kılıyor hp ürünlerini. 

Gönderildi : 20/02/2012 19:30

(@MuratSURTEM)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İlginiz için çok teşekkürler, hemen inceliyorum çok teşekkürler.

Farklı model önerileri olursa onlarıda incelemek isterim.

Gönderildi : 20/02/2012 19:53

(@MuratSURTEM)
Estimable Member
Konu başlatıcı

2910-24G al Poe+ bu modeli core switch olarak kullanan varmı acaba ?

Gönderildi : 20/02/2012 23:09

Paylaş: