Forum

Ml 350 g3 kapanma s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ml 350 g3 kapanma sorunu

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
347 Görüntüleme
(@MercangozTamer)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Selamlar

Dun gece 2.el aldigim ml350 g3 sunucuya sbs 2003 kurmaktaydim windows kurulumuna kadar geldim restart attim 2.cd yi istedi onuda taktim active directory vs kuruluyordu sanirim bittikten sonra (basinda degildim) bilgisayar kendiliginden kapanmisti suan serverde power isigi sari renkte surekli yaniyor basmaklada herhangi bir tepki vermiyor.power kablosunu cikarip 5 sn sonra taktigimda herzamanki gibi ilk acilisinda yuksek fanla calisiip 5 10 sn somra gucu kesip sari renge donuyor ve sadece fan sesleri geliyor makina hic tepki vermiyor serverde sari rengi system off ama guc acik seklinde vermis .yardimlariniz icin simdiden cok tesekkur derim

Gönderildi : 06/02/2012 12:28

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Bu donanımsal bir sorun gibi görünüyor. Eğer sunucu sökme tecrübeniz varsa üzerindeki bileşenleri sökerek o şekilde test edin. Ya da hp teknik servisinden yardım isteyin bence.

Gönderildi : 06/02/2012 19:45

(@turkerata)
Gönderiler: 178
Estimable Member

selamlar,

sunucunun ilosunu aktif etmişmiydiniz? ilo loglarını falan görebiliyor muyuz?

Gönderildi : 07/02/2012 01:38

(@MercangozTamer)
Active Member
Konu başlatıcı

Hayir maglesef hazir degildi ilo.bu arada sbs 2003 yuklerken acilista batarya low dikkatimi cekmisti, sitede arastirma yaptim bu makaledeki BBWC pille bir alkasi olabulirmi alet 2.el ve uzun bir zaman acilmamisti trsekkurler

Gönderildi : 07/02/2012 03:19

(@MercangozTamer)
Active Member
Konu başlatıcı

http://www.cozumpark.com/forums/thread/103381.aspx

Gönderildi : 07/02/2012 03:26

(@huseyinertugrul)
Noble Member

Hayir maglesef hazir degildi ilo.bu arada sbs 2003 yuklerken acilista batarya low dikkatimi cekmisti, sitede arastirma yaptim bu makaledeki BBWC pille bir alkasi olabulirmi alet 2.el ve uzun bir zaman acilmamisti trsekkurler

Uzun süre çalışmayan sunucularda pil şarj uyarısının çıkması normaldir.

Gönderildi : 07/02/2012 03:42

(@MercangozTamer)
Active Member
Konu başlatıcı

http://www.cozumpark.com/forums/thread/156555.aspxBu makalede tam benim konumu anlatiyor gibi ama sonuc icin geri bildirim olmadifindan nasil sonuclandi bilemiyoruz

Gönderildi : 07/02/2012 03:51

(@MercangozTamer)
Active Member
Konu başlatıcı

Huseyin bey dunden beri elektrige takili durumda sarj olmasi gerekmezmi? Ayrica yuklemenin ortasinda kapatabilirmi pilden dolayi?birde power cikarip taktigimda normal calisacakmis gibi 10 sn kadar fanlar turboya geciyor ondeki ledler yaniyor 10 sn sonra birden kesip power isigi sari oluyor ana kart uzerinde iceride yesil yaniyor surekli ama baska isik yok

Gönderildi : 07/02/2012 03:56

(@huseyinertugrul)
Noble Member

Elektrik bağlantısı sağlıklıyken pilden dolayı kapatma yapacağını sanmıyorum. Bana anakart arızası gibi geldi bu problem.

Gönderildi : 07/02/2012 18:56

(@MercangozTamer)
Active Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

biosun yazilimi guncellendi tekrar calismaya basladi.

bilgilerinize.

Gönderildi : 10/02/2012 12:11

Paylaş: