server seçimi
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

server seçimi  

Gökmen Boraj
(@gokmenboraj)
Üye

Selam...

200 Bilgisayarlık bir şirkete kurulum için server seçimi yapmam gerekiyor. Sorum şu: Çift işlemcili bir servermı, yoksa fiziksel olarak iki adet server mı daha performanslı çalışır. Şirkette exchange server ve muhasebe programı kullanılacak. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 01/09/2011 18:41
Gökmen Boraj
(@gokmenboraj)
Üye

Selam...

200 Bilgisayarlık bir şirkete kurulum için server seçimi yapmam gerekiyor. Sorum şu: Çift işlemcili bir servermı, yoksa fiziksel olarak iki adet tek işlemcili server mı daha performanslı çalışır. Şirkette exchange server ve muhasebe programı kullanılacak. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 01/09/2011 18:42
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,


Dc için orta konfigürasyonlu bir fiziksel tercih etmenizde yarar var.Örneğin 300 gb disk,8gb ram,xeon işlemci gibi.Exchange ve muhasebe programınızı sağlam bir donanım üzerinde ayrı sanal makinalarda koşturabilirisiniz.Ayrıa bu sanal işlemleri yapacak olan makina güçlü olur ise burada ayrıca bir additional domain kurarak sistemi garanti altına almış olaursunuz.Bu benim fikrim arkdaşlar değerli fikirler sunacaktırlar.Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/09/2011 23:05
Berkant MUTLU
(@berkantmutlu)
Üye

Birçok fiziksel sunucu tercih etmeniz yerine sağlam bir sunucu üzerine sanal sistemler kurabilirsiniz. HP DL380G7 serisi ürünler sizin için ideal olacaktır.

DC'yi daha orta halli bir üründe dışarda tutmanızda fayda var. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/09/2011 12:51
Paylaş: