Forum

server seçimi

Bildirimler
Hepsini Temizle

server seçimi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
510 Görüntüleme
(@gokmenboraj)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam...

200 Bilgisayarlık bir şirkete kurulum için server seçimi yapmam gerekiyor. Sorum şu: Çift işlemcili bir servermı, yoksa fiziksel olarak iki adet server mı daha performanslı çalışır. Şirkette exchange server ve muhasebe programı kullanılacak. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/09/2011 18:41

(@gokmenboraj)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam...

200 Bilgisayarlık bir şirkete kurulum için server seçimi yapmam gerekiyor. Sorum şu: Çift işlemcili bir servermı, yoksa fiziksel olarak iki adet tek işlemcili server mı daha performanslı çalışır. Şirkette exchange server ve muhasebe programı kullanılacak. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/09/2011 18:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Dc için orta konfigürasyonlu bir fiziksel tercih etmenizde yarar var.Örneğin 300 gb disk,8gb ram,xeon işlemci gibi.Exchange ve muhasebe programınızı sağlam bir donanım üzerinde ayrı sanal makinalarda koşturabilirisiniz.Ayrıa bu sanal işlemleri yapacak olan makina güçlü olur ise burada ayrıca bir additional domain kurarak sistemi garanti altına almış olaursunuz.Bu benim fikrim arkdaşlar değerli fikirler sunacaktırlar.Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/09/2011 23:05

(@berkantmutlu)
Gönderiler: 406
Reputable Member

Birçok fiziksel sunucu tercih etmeniz yerine sağlam bir sunucu üzerine sanal sistemler kurabilirsiniz. HP DL380G7 serisi ürünler sizin için ideal olacaktır.

DC'yi daha orta halli bir üründe dışarda tutmanızda fayda var. 

Gönderildi : 07/09/2011 12:51

Paylaş: