Forum

raid 1 disk sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

raid 1 disk sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
486 Görüntüleme
(@ibrahimduman)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

selamlar herkese

Elimde Proliant dl380 g6 sunucu var. bunun üstünde raid 1 sistemi mevcuttur. Hp nin yönetim panelinde mirror diski dahil ciddi okuma yazma hatasında karşılaştığını fark ettim. şimdi sisteme zarar vermeden tüm hdd yapısını başka diske aktarmamın yolu varmı. yani yeni disklere aktarıp takdığımda yeni diskler üzerinde hiçbir kuruluma gerek kalmadan işletim sistemi çalışıp database im kayıpsız çalışmaya devam edermi?

sistemi yeni disklere aktarırken raid 1 yerine raid 5+0 a aktarmam mümkünmüdür? 

proliant dl380 g6 raid 5+0 yapısını desteklermi? bu yapı için 6 sas disk gerekiyor yanılıyormuyum?

yardımcı olursanız cok sevinirim simdiden teşekkürler 

Gönderildi : 25/08/2011 20:28

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

selamlar herkese

Elimde Proliant dl380 g6 sunucu var. bunun üstünde raid 1 sistemi mevcuttur. Hp nin yönetim panelinde mirror diski dahil ciddi okuma yazma hatasında karşılaştığını fark ettim. şimdi sisteme zarar vermeden tüm hdd yapısını başka diske aktarmamın yolu varmı. yani yeni disklere aktarıp takdığımda yeni diskler üzerinde hiçbir kuruluma gerek kalmadan işletim sistemi çalışıp database im kayıpsız çalışmaya devam edermi?

sistemi yeni disklere aktarırken raid 1 yerine raid 5+0 a aktarmam mümkünmüdür? 

proliant dl380 g6 raid 5+0 yapısını desteklermi? bu yapı için 6 sas disk gerekiyor yanılıyormuyum?

yardımcı olursanız cok sevinirim simdiden teşekkürler 

Elbette yapabilirsiniz. Sistemin ücretli ücretsiz bir imge progrmamı ile yedeğini alın sonra raid 5 yapılı sisteme tekrar yükleyin.

Gönderildi : 26/08/2011 02:12

(@ibrahimduman)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

sadece tek mirror un image ni alsam hiç veri kayıpsız işlem tamamlanırmı,,,,

Birde bu sistemi image le Hyper-v üzerine aktarmak mümkünmüdür 

Gönderildi : 26/08/2011 12:04

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

sadece tek mirror un image ni alsam hiç veri kayıpsız işlem tamamlanırmı,,,,

Birde bu sistemi image le Hyper-v üzerine aktarmak mümkünmüdür 

Normal şartlar altında Raid1 sisteminin mantığı bu.

Gönderildi : 26/08/2011 12:18

Paylaş: