Forum

HP ProBook 4520 ve ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP ProBook 4520 ve 4520 S Donanım İlave (Sökme)

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
915 Görüntüleme
(@CaglarCapanoglu)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Hp'nin yeni ürünlerinden Özellikle Pro serisi ürünlerin birçoğunda cihazın altından basitçe 2 vida söküp donanıma müdahele etmek pek mümkün değil cihazların altı bir blokşeklinde bütün ve açmak için 1 vida dahi yok Tabiki hepsi için genelleme yapmak yanlış olur. Donanım değişikliği sırasında karşılaştım ve sökmek için uzun süre aramak gerekebiliyor. Denk gelen olursa yardımcı olabileceğini düşündüğüm için paylaşmak istedim Probookların birçoğu aynı tasarıma sahip olduğunu farkettim. Şimdi gelelim cihazın sökme işlemine. (Önemle belirtmek isterimki kendinizde bu yetkinliği görmüyorsanız lütfen destek almaktan çekinmeyin çünkü açmak için uğraşırken çok kolay kasaya hasar verebilirsiniz.)

Cihazımızı kasasını çizmiyecek şekilde LCD panelin üzerine yatırıp bataryasını söktükten sonra batarya haznesinde olan 3 adet vida bizi karşılyacaktır; bu vidaları dikkatlice söktükten sonra LCD panelin alt arka kısmında bulunan 2 adet (menteşelerin altında plastik korumaları çıkarınca bizi karşılayacak) vida sökülüp LCD açılıp hoperlor ların olduğu panel LCdye yakın taraftan hafifçe yukarı doğru çekilerek sökülür.

Bu panel söküldüğünde klavyemizi sabit tutan 2 adet köşe vidasını sökmemiz gerekmekte bunlarıda söktükten sonra LCD karşımızdayken ekrana dogru hafifçe klavyeyi iktirerek yerinden çıkarttığımızda sıra mouse kısmını sökmeye geldi. Bu kısmı tutan 3 adet 1 sol 1 sağ ve birde padin ota kısmında bir vida var bunuda söküp soldan sağa doğru hafifçe iktirip bu panelide skötüğümüzde HDD RAM ve WIFI kartlara ulaşıp gerekli müdahele veya değişikliği yapabilirsiniz. Söküm işlemi geçekten çok basit sadece acele etmeden ve dikkatle sökerseniz kasaya hasar vermeden bu işlemleri yapabilirsiniz.

Gönderildi : 14/09/2010 02:12

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18027
_

Bilgilendirme için teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/09/2010 12:24

(@OsmanAKSU)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Arkadaşlar bu tip sıkıntıları daha rahat aşabilmek için HP 'nin yaptığı çok güzel web based bir video arşivi var. Bahsi geçen ürün için : http://h20464.www2.hp.com/results.htm?SID=4145198&MEID=6A123F14-3FA4-444C-906C-D236E24BBE5A   link 'inden faydalanabilirsiniz.

Genel olarak bu ürün gruplarını nasıl söküp takacağınız la alakalı geniş bir video arşivi hp 'nin sisteminde sizi bekliyor.

Neler mi var?
- Server
- Storage
- Blade System
- Desktop & Workstation
- Laptop & Tablet Pc
- Networking
- Printer

ve daha neler neler 🙂

Ulaşmak için : http://h20464.www2.hp.com/default.htm  adresine girmeniz yeterli olacaktır.

-- Sorun Değil Çözüm Üretiyorlar... 😉

İyi Çalışmalar..

Gönderildi : 15/09/2010 13:38

(@berkantmutlu)
Gönderiler: 406
Reputable Member

Bilgilendirme için çok teşekkürler Osman bey.

Gönderildi : 04/10/2010 16:20

Paylaş: