Forum

Background parity i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Background parity initialization is currently queued or in progress

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
3,458 Görüntüleme
(@AydinCavus)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalarl

Elimde 1 tane HP DL380G7 server var

yapısı şöyle 

2 x146Gb Hdd    Raid1

5x300GB Hdd   Raid5

Raid1 config'lerinde bir sıkıntı yok

ancak Raid5 configi yaptığımda Raid5 oluşturmasına rağmen aşağıdaki uyarıyı veriyor

Bir türlü çözemedim sorunu nasıl giderebilriim

Code : 785

Background parity initialization is currently queued or in progress on Logical Drive 2 (1.1 TB, RAID 5). If background parity initialization is queued, it will start when I/O is performed on the drive. When background parity initialization completes, the performance of the logical drive will improve.  

Gönderildi : 15/08/2010 00:39

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba,

Öncelikle sunucuya ait olan FirmWare ve SmartUpdate CD lerinin en son veriyonları ile mi çalışıyorsun? Eğer cevap Hayır ise kesinlikle ilk olarak FirmWare update yapmanı öneririm.

Gönderildi : 21/08/2010 03:58

(@OsmanAKSU)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Merhabalarl

Elimde 1 tane HP DL380G7 server var

yapısı şöyle 

2 x146Gb Hdd    Raid1

5x300GB Hdd   Raid5

Raid1 config'lerinde bir sıkıntı yok

ancak Raid5 configi yaptığımda Raid5 oluşturmasına rağmen aşağıdaki uyarıyı veriyor

Bir türlü çözemedim sorunu nasıl giderebilriim

Code : 785

Background parity initialization is currently queued or in progress on Logical Drive 2 (1.1 TB, RAID 5). If background parity initialization is queued, it will start when I/O is performed on the drive. When background parity initialization completes, the performance of the logical drive will improve.  

Merhaba,

Korkulacak herhangi bir şey yok. Raid 5 sorunsuz oluşturulmuştur. Kurulumunuza devam edebilirsiniz.

Önceden bilmem hatırlarmısınız raid konfigurasyonu yapılırdı ve saatlerce beklenirdi raid konfigurasyonunun bitmesi bu süreç içerisinde herhangi bir işlem yapılamazdı. ( Bahsettiğim olay bayağı eski bende hayal meyal  hatırlıyorum  abilerimiz yapardı o zaman bizde izlerdik. )

Yeni teknoloji de ise Raid 5 'i yapıp siz direk operasyona devam ediyoruz. (Bu olay piyasadaki bütün HP sunucularda mevcuttur.) Vatandaşın o mesajı vermesinin sebebi ise şudur. Kardeşim Raid 5 'i yapıyorum bir sıkıntı yok. Sen işine devam et ama ben raid 5 konfigurasyonunu tam anlamı ile bitirene kadar sen disklerden istediğin performans 'ı tam anlamı ile alamayabilirsin. Sinirlerin bozulmasın. 🙂 Raid 5 konfigurasyonu bittiğinde sen bu uyarıyı görmeyeceksin.

Gönderildi : 21/08/2010 18:50

(@berkantmutlu)
Gönderiler: 406
Reputable Member

Çok açıklayıcı olmuşsunuz Osman bey, sizi tekrar aramızda görmek büyük şans.

Teşekkürler.

Gönderildi : 24/08/2010 19:19

(@OsmanAKSU)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Fırsat bulduğum sürece hep buralardayım Berkant Bey 🙂

Gönderildi : 15/09/2010 13:29

Paylaş: