Background parity i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Background parity initialization is currently queued or in progress  

RSS
Aydin Cavus
(@AydinCavus)
Üye

Merhabalarl

Elimde 1 tane HP DL380G7 server var

yapısı şöyle 

2 x146Gb Hdd    Raid1

5x300GB Hdd   Raid5

Raid1 config'lerinde bir sıkıntı yok

ancak Raid5 configi yaptığımda Raid5 oluşturmasına rağmen aşağıdaki uyarıyı veriyor

Bir türlü çözemedim sorunu nasıl giderebilriim

Code : 785

Background parity initialization is currently queued or in progress on Logical Drive 2 (1.1 TB, RAID 5). If background parity initialization is queued, it will start when I/O is performed on the drive. When background parity initialization completes, the performance of the logical drive will improve.  

Alıntı
Gönderildi : 15/08/2010 00:39
Mustafa KILIC
(@MustafaKILIC)
Üye

Merhaba,

Öncelikle sunucuya ait olan FirmWare ve SmartUpdate CD lerinin en son veriyonları ile mi çalışıyorsun? Eğer cevap Hayır ise kesinlikle ilk olarak FirmWare update yapmanı öneririm.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/08/2010 03:58
Osman AKSU
(@OsmanAKSU)
Üye

[quote user="aydin"]

Merhabalarl

Elimde 1 tane HP DL380G7 server var

yapısı şöyle 

2 x146Gb Hdd    Raid1

5x300GB Hdd   Raid5

Raid1 config'lerinde bir sıkıntı yok

ancak Raid5 configi yaptığımda Raid5 oluşturmasına rağmen aşağıdaki uyarıyı veriyor

Bir türlü çözemedim sorunu nasıl giderebilriim

Code : 785

Background parity initialization is currently queued or in progress on Logical Drive 2 (1.1 TB, RAID 5). If background parity initialization is queued, it will start when I/O is performed on the drive. When background parity initialization completes, the performance of the logical drive will improve.  

[/quote]

Merhaba,

Korkulacak herhangi bir şey yok. Raid 5 sorunsuz oluşturulmuştur. Kurulumunuza devam edebilirsiniz.

Önceden bilmem hatırlarmısınız raid konfigurasyonu yapılırdı ve saatlerce beklenirdi raid konfigurasyonunun bitmesi bu süreç içerisinde herhangi bir işlem yapılamazdı. ( Bahsettiğim olay bayağı eski bende hayal meyal  hatırlıyorum  abilerimiz yapardı o zaman bizde izlerdik. )

Yeni teknoloji de ise Raid 5 'i yapıp siz direk operasyona devam ediyoruz. (Bu olay piyasadaki bütün HP sunucularda mevcuttur.) Vatandaşın o mesajı vermesinin sebebi ise şudur. Kardeşim Raid 5 'i yapıyorum bir sıkıntı yok. Sen işine devam et ama ben raid 5 konfigurasyonunu tam anlamı ile bitirene kadar sen disklerden istediğin performans 'ı tam anlamı ile alamayabilirsin. Sinirlerin bozulmasın. 🙂 Raid 5 konfigurasyonu bittiğinde sen bu uyarıyı görmeyeceksin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/08/2010 18:50
Berkant MUTLU
(@berkantmutlu)
Üye

Çok açıklayıcı olmuşsunuz Osman bey, sizi tekrar aramızda görmek büyük şans.

Teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/08/2010 19:19
Osman AKSU
(@OsmanAKSU)
Üye

Fırsat bulduğum sürece hep buralardayım Berkant Bey 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/09/2010 13:29
Paylaş: