Forum

HP Proliant veya di...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP Proliant veya diger serverlara disk takma

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
453 Görüntüleme
(@ahmetort)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

selamlar

raid 5 olan bir servera raide disk ekleme nasıl olabilir disk 1 veya 3 adet olabilir ve birde storage baglantısı nasıl olabilir ve ayarları nasıl olmalıdır.

Gönderildi : 25/02/2010 13:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,

Raid 5 üç diskle çalışır.3 diski 2 partition olarak görür.Farklı bir disk eklemek isterseniz bunu ekleyebilir raide dahil etmeden norml bir disk olarak kullanbilirsiniz.

Tam olarak ne yapmak istiyorsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/02/2010 15:38

(@erdogantemur)
Gönderiler: 393
Keyif adamı 🙂

Server ın modeli nedir ?

Raid 5 yapısına disk eklemek için aynı disk modellinden sisteme takıldıktan sonra  ACU ya girerek aynı array yapısına diski ekledikten sonra Extend Logical Drive tıklayarak kapasitesini büyütebilirsin.

Yada eklediğin diskleri Array B olarak ekleyip diskleri Raid 5 yapısı dışında tutarak sisteme dahil edebilirsin.

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

Gönderildi : 25/02/2010 15:49

(@ahmetort)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

sselamlar

benim istedigim şöyle düşünün ml 350 g5 raid yapısı var 3 adet 72gb diskli ben bu disklere ek olarak 1 veya 3 adet disk eklemek istiyorum veya raid yapısına external storage eklemek istiyorum smart star cd si ile nasıl bi ayar yapmam lazım raid yapısını bozmadan

Gönderildi : 26/02/2010 00:58

(@berkantmutlu)
Gönderiler: 406
Reputable Member

Merhaba,

Bu işlemin benzerini anlatan bir makale sitemizde yayınlanmıştır. Makaleler bölümü size yardımcı olacaktır.

Gönderildi : 01/03/2010 14:21

Paylaş: