Forum

domain yonlendirme ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

domain yonlendirme ile ilgili sorun

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
791 Görüntüleme
(@orkhansamadov)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar

centos uzerinde redmine kurdum ip adresi ile calisiyor suan aktiv ( statik ip)  port numarasini 3000 yaptim , domen adresini bu ip adresine yonlendirmek istiyorum ,  adresi yazdigimda ip adresdeki app calisin , bunun yolu nedir nasil yaparim ?

cpanelden redirect islemi ile oluyorda duzgun olmuyor ,  dns zoneda a kaydi eklemek lazim ?

Gönderildi : 31/01/2017 17:02

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

İyi günler Orkhan bey,

Sunucuya BIND DNS kurunuz. Domain aldığınız yerden name server oluşturunuz suucunuzun ip adresine.

Bind kurulumu ile ilgili makaleye burdan bakarak bilgi alabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/linux_unix/archive/2017/01/15/centos-sunucu-uzerinde-lamp-phpmyadmin-b_3101_nd-dns-ve-vsftpd-kurulumu.aspx  

Name Server yönlendirmeleri tamamlanınca artık domain adresniz ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 31/01/2017 17:30

(@orkhansamadov)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Zülfü Mehmet ÖZÇİFÇİ

sunucuda baska uygulamalar oldugundan fazladan bisey dokunmak istemiyorum , ve sunucu contoba sitesinden alindi , vps yani .  makaleyi okudum tesekkurler makale icin , yalniz sorum su - orda php, phpmyadmin ve s yuklemis , ben sadece bind dns tarafinimi kurmaliyim ?  ve domen adresimi subdomen olarak kullanicam 

baska kisiler sadece domain panelinizde nsleri dogru yazin tamam calisir dediler .

Gönderildi : 31/01/2017 18:01

(@zulfumehmetozcifci)
Prominent Member

Merhaba Orkan bey,

Elbette php ve phpmyadin kurmanıza gerek yok. Ama bir domain yönlendirmek istiyorsanız sunucunuza mutlaka DNS kayıtlarını yapmanız gerekecektir. Domaini sunucuya tanıtmanız gerekecektir.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 01/02/2017 00:11

(@orkhansamadov)
Trusted Member
Konu başlatıcı

cevaplariniz icin tesekkur ederim dediginiz anladim  amma 

durum soyle ,  sunucuda sadece app kurulu , benim domen ve hosting baska sunucuda , yani sadece domen dns ayalarindan bunu yapmak olmazmi ? veya hostingde dns ayarlarindan ,  neden sunucuda dns ayari yapmam gerekiyor ? 

Gönderildi : 01/02/2017 12:42

(@zulfumehmetozcifci)
Prominent Member

Domaini sunucuya tanıtmadan nasıl yönlendirebilirsiniz ki. 

Kişisel bir olay

Gönderildi : 01/02/2017 14:39

(@orkhansamadov)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Domaini sunucuya tanıtmadan nasıl yönlendirebilirsiniz ki. 

dns zoneden A rekordu ile oluyomus , ayarlari yaptim suan calisir durum . tesekkurler bilgiler icin 

Gönderildi : 01/02/2017 17:24

Paylaş: