Forum

Apache Web Server i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Apache Web Server ile Public Dosya Paylasimi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
1,275 Görüntüleme
(@GuvenPenci)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Bu tarz web sunucu hayatımda ilk defa kuruyorum,  internet ortamında bir dolu bilgi ve video var ama yanlış bir şey yapmaktansa bilenlere sormayı tercih ettim. Hayatla dalgamı geçerken birde baktım yaş 50 olmuş, yani bu yaşta pek bulaşmak istemediğim işler ama artık yardımlarınızla bir sonuç alırız diye umuyorum.

Dedicate sunucuya apache kurdum (server4you.net uzerinde bariniyor) buraya kadar her şey yolunda gitti ama user ekleme ile paylaşılan klasörler arasındaki bağlantıyı kuramadım, amacim web ortamında paylaşılabilen bir klasör oluşturmak. Hosting hizmeti aldigim yer bana bir tane domain verdi abc123.server4you.net seklinde, yani para ile almadan oto gelen bir sub domain.  Amacim Counter Strike 1.6 serverlerim için hizli download sunucusu oluşturmak.

Şimdi Elde Mevcut Olanlar

1 adet Dedicate sunucu (server4you.net, vserver) CentOS Linux 6.7 kurulu

webmin

Apache web server (çalışır durumda) version 2.2.15

Samba Windows File Sharing

ana sayfa görüntüsü:

apache-web-server-image

ftp görüntüsü: 

şimdilik alt sayfa yada klasör paylaşamıyorum:

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkirler.

Gönderildi : 12/05/2016 18:07

(@GuvenPenci)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Her kim yardımcı olursa, 5 yıllık  oyun sitesinde web sayfasında 1 yıllık banner ücretsiz yayınlayacağım... forum sayfasıda mevcut, yani makalede olabilir.

Gönderildi : 14/05/2016 21:35

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

centos üzerine bir adet ftp server kurup kullanıcı yetkisi verebilirsin. ftp yolu ile paylaşımlı bir alan yaratmış olursunuz..

aşağıdaki linkte anlatıyor..

http://www.cozumpark.com/blogs/linux_unix/archive/2013/01/13/centos-6-3-ftp-server-kurulumu.aspx

Gönderildi : 15/05/2016 21:52

Paylaş: