Forum

Domain dışarıdan g&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain dışarıdan görüntülenemiyor.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
473 Görüntüleme
(@CihanCoskun)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba iyi günler,

Sorunumu çözmek adına sitede yaklaşık 2 haftadır aktifim makaleler, yorumlar okuyorum fakat bir türlü çözemedim. Kendi sunucumdan websitemi yayınlamak istiyorum. Hemen soruma geçeyim.

Ofiste bir bilgisayara win08 server ve üzerine dns server ve iis kurdum. Daha sonra satın almış olduğum bir domain şirketine www ve parent dns kayıtlarını modemimin ipsine yapmalarını istedim. Sitemi dışarıdan pinglediğimde modemin statik ip si geliyor. Modemden 80 portunu iis kurulu pc nin ip sine yönlendirdim. iis e de domain adımda yeni bir site ekledim. Localde siteme erişmeme rağmen dışarıdan erişemiyorum. Ayrıca dışarıdan ping attığımda ana bilgisayara ulaşılamaz uyarısını alıyorum. Yardım edebilecek var mı? Şimdiden çok teşekkürler.

Gönderildi : 16/10/2015 13:56

(@muratkoseoglu)
Gönderiler: 208
Estimable Member

Merhaba,

Bazı modemler port yönlendirmelerde sorun çıkarmaktadır. Elinizde var ise farklı bir modem ile test edermisiniz. Ayrıca Port sorgulama sitelerinden 80 portunu sorgulatıp sonucu gözlemleyiniz. 

Gönderildi : 16/10/2015 14:05

(@CihanCoskun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle ilginiz için teşekkürler. Farklı bir modem yok ama  şuanki modemim Zyxel vmg1312 modeli. Port sorgulamada da ip min 80 no lu portunun açık olduğunu görüyorum. 

Modemden Wan2Lan özelliğini de forward etmeme rağmen dışarıdan ping attığımda hedef ana bilgisayara ulaşılamaz yazısını neden alırım? Kritik nokto burası olabilir mi?

Gönderildi : 16/10/2015 14:23

(@muratkoseoglu)
Gönderiler: 208
Estimable Member

Modemin ve IIS sunucunuzun açık ise Firewall özelliğini kapatırmısınız. Son olarak da Dışarıdan sitenize ping attığınızda doğru IP yi pingliyormu kontrol edermisiniz. 

Gönderildi : 16/10/2015 15:09

(@CihanCoskun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bilgisayar açılmıyor. Onunla uğraşıyorum formatlıycam. Yardımınız için teşekkürler. Söylediğinizi yapıp yanıtlayacağım.

Gönderildi : 16/10/2015 16:25

Paylaş: