Forum

Sertifika tanımlama...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sertifika tanımlama sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
408 Görüntüleme
(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Şirketimizde barındığımız bir site için ssl sertifikası aldım. Ama sertifikayı bir türlü içeri alamadım. Aldığım hata aşağıdaki gibidir.

Cannot find the certificate request that is associated with this certificate. A certificate request must be  completed on the computer where the request was created.

Bu kısmı bir türlü aşamadım.

Gönderildi : 07/08/2015 19:21

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba, 

CSR kodunu oluşturduktan sonra ya bu request'i iptal ettiniz yada daha önce zaten tamamladınız şeklinde bir hata almışsınız. CSR kodu başka bir sunucudan alıp SSL'i aldıysanız. SSL'i başka bir sunucuya import etmek için pfx uzantılı olarak kayıt dışarı export etmeniz gerekiyor. 

Bunuda SSL sertifikasını oluşturduğunuz sunucuya giderek MMC konsolundan gerçekleştirebilirsiniz. 

Kolay gelsin. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 07/08/2015 19:26

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ziya bey

Bana gönderilen SSL sertifika uzantısı txt uzantılı bir dosyadır.  Bunu pfx dosyasına nasıl dönüştürebilirim. MMC consolundan hangi yöntemi kullanmam gerekir.

Gönderildi : 07/08/2015 20:24

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Merhaba, 

Siz SSL sertifikasını nereden aldınız ? SSL sertifikasını alırken csr kodu oluşturup göndermediniz mi ? 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 10/08/2015 13:01

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Kontrollerim sırasında şöyle bir gördüm. MMC consolundan sertifikaları kontrol ederken CSR kodu oluşturduğum kayıtlar Certificate Enrollment Request sekmesinde durduğunu gördüm. Bundan sonraki aşamam ne olması lazım.

Gönderildi : 10/08/2015 14:33

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Sağ tıklayarak IMPORT seçeneği ile import etmeniz gerekiyor. 

Eğer IIS üzerinde request silindiyse , IIS'den yeni bir request oluşturup size verdiği kod ile ssl aldığınız firma üzerinden reissue yapabilirsiniz. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 10/08/2015 15:34

Paylaş: