Forum

WHM/cPanel Server T...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WHM/cPanel Server Taşıma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
985 Görüntüleme
(@MustafaYetkin)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle merhaba arkadaşlar, forumu uzun süredir takip ediyorum fakat üyelik başvurum henüz onaylandı. Umarım konu doğru yere açılmıştır.

Benim sorunuma gelirsek WHM/cPanel kurulu bir VDS serverım var, Ben bu serverı farklı bir servera aynen taşımak istiyorum. Yaklaşık 30 tane site var, siteler zarar görmeden bu taşıma işlemini en kolay nasıl yapabilirim?  

Gönderildi : 15/07/2015 17:59

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba, 

Eğer buyuk siteler veya veritabanı aşırı büyük olan siteler yoksa WHM'in kendi taşıma özelliğini kullanabilirsin. 

Internette bunla ilgili resimli anlatımlar mevcut. 

"WHM 'den WHM site taşıma"   cümlesini aratırsan google'da sana yardımcı olacak makaleler çıkacaktır. 

Kolay gelsin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 15/07/2015 18:05

(@MustafaYetkin)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

cevabınız için çok teşekkür ederim kardeşim, siteler çok büyük değil fakat ne yalan söyliyim içimde bir korku var bu konuda, aktarım sırasında sıkıntı çıkması benim için büyük bir felaket olabilir. Birde bu aktarım yöntemini görmüştüm, bu hesap bilgisi (trafik vs), ftp veri tabanı vs. tam bir aktarma mı yapıyor acaba. 

Gönderildi : 15/07/2015 18:09

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Hesap bilgisi vs taşımaları yapıyor ancak pek fazla bilginiz yoksa ve siteler önemliyse bu işi başkasına yaptırmanız sizin için daha iyi olacaktır. 

Kolay gelsin. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 15/07/2015 19:50

Paylaş: