Forum

Windows Hostingde W...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Hostingde Wordpress Kalıcı Bağlantı Hatası ?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,057 Görüntüleme
(@AbdulhadiAltan)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar arkadaşlar hayirli haftasonlar

Şimdi wordpress kalıcı bağlatı yapıldığın da 404 hatası veriyo ayreten  .htaccess yazma izini veriyom yine oyle simid ben sorunu bu şekilde yaparak cozdum

bi  web.config dosyası oluşturarak icine bu kotlari ekledim

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<configuration>
<system.webServer>
<rewrite>
<rules>
<rule name="WordPress Rule" stopProcessing="true">
<match url=".*" />
<conditions>
<add input="{REQUEST_FILENAME}" matchType="IsFile" negate="true" />
<add input="{REQUEST_FILENAME}" matchType="IsDirectory" negate="true" />
</conditions>
<action type="Rewrite" url="index.php" />
</rule>
</rules>
</rewrite>
</system.webServer>
</configuration> 

düzeldi şimdi benim demem böyle yapmadan direk calışsın hic bu dosyaya gerek kalmadan web.config calışsa arkadaşlar başka bildiğiniz bi yontem varmi arkadaşlar

Gönderildi : 23/05/2015 15:29

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba, 

Şimdi bildiğiniz üzere php windows üzerine ekstra olarak kurulan bir yazılım dili ve Linux gibi sitenin yapısı .htaccess üzerinde tutulmuyor. Windows tarafında bu işi web.config dosyası görüyor. Eğer tutupta apache yada helicon ape kurmazsanız .htaccess dosyasının normal bir txt dosyasından hiç bir farkı kalmaz.  Bu sebeple htaccess okuma iznide yazma iznide verseniz bir anlam ifade etmez. 

web.config'e rewrite yazmanız linuxda .htaccess rewrite yazmanız ile aynıdır ve eğer web.config dosyasına rewrite ekleyip sorunu cozuyorsanız sunucuya apache veya helicon kurup sunucuyu daha fazla yormanızı tavsiye etmem. Ama illa yapacam diyorsanızda nasıl yapacağınızda yukarıda yazıyor. 

Kolay gelsin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 23/05/2015 23:46

(@AbdulhadiAltan)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Şimdi bildiğiniz üzere php windows üzerine ekstra olarak kurulan bir yazılım dili ve Linux gibi sitenin yapısı .htaccess üzerinde tutulmuyor. Windows tarafında bu işi web.config dosyası görüyor. Eğer tutupta apache yada helicon ape kurmazsanız .htaccess dosyasının normal bir txt dosyasından hiç bir farkı kalmaz.  Bu sebeple htaccess okuma iznide yazma iznide verseniz bir anlam ifade etmez. 

web.config'e rewrite yazmanız linuxda .htaccess rewrite yazmanız ile aynıdır ve eğer web.config dosyasına rewrite ekleyip sorunu cozuyorsanız sunucuya apache veya helicon kurup sunucuyu daha fazla yormanızı tavsiye etmem. Ama illa yapacam diyorsanızda nasıl yapacağınızda yukarıda yazıyor. 

Kolay gelsin.

cevap icin tşkler  ozaman sunucuyu yormaya gerek yok zaten windows sunucular cok cabuk kasiyo nekadar yuksek yapsan işlemcileri ve işlevlerini kasiyo tekrardan tşkler

Gönderildi : 25/05/2015 11:42

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Rica ederim, verdiğiniz karar doğru bir karar. Kolay gelsin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 25/05/2015 15:28

(@HikmetTufekci)
Gönderiler: 44
Estimable Member

Çok teşekkür ederim gerçekten aylardır bu sorunu çözemiyordum sorun sayenizde düzeldi.

Gönderildi : 10/05/2016 12:11

Paylaş: