Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Enable "ok IMAP4rev1 Server Ready" hatası

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
603 Görüntüleme
(@buraksumer)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merabalar Arkadaşlar,

hiç bir sorun yokken bu uyarıyı alıyorum mailenable pro 8.51 kullanıyorum. bu sorun mailenable kurulum dosyasını tekrardan çalıştırıp üzerine kurunca (reconfigure) düzeliyor. sorunu bir türlü çözemedik. makine her resetlendiğinde sorun tekrar ediyor. ve tekrar kurulum yapınca düzeliyor. sizce sorun neyden kaynaklı olabilir. 

Gönderildi : 13/07/2014 16:49

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

MEInstaller çalıştırıp permission ve security repair parametrelerini uygularmısınız ? Muhtemelen düzelecektir. Ancak düzelmez ise sunucu üzerinde kontrol etmek gerekir. 

İyi çalışmalar.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 14/07/2014 01:49

(@buraksumer)
Active Member
Konu başlatıcı

tek tek denedim olmadı malesef. arkadaşlar kontrol ettiler fakat internetten araştırdığım kadarı ile çokda çözümü olan bir sorun gibi görünmüyordu. datacenterdaki arkadaşlarda baktılar ama çözüm malesef çıkmayınca bende şuanda yeni sunucu kuruyorum 🙂 ama sorunun çözümü olursa gerçekten süper olur çünki bu sorunu yaşayan kimse çözememiş yada çözümünü yazmamış.

Gönderildi : 14/07/2014 03:32

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

tek tek denedim olmadı malesef. arkadaşlar kontrol ettiler fakat internetten araştırdığım kadarı ile çokda çözümü olan bir sorun gibi görünmüyordu. datacenterdaki arkadaşlarda baktılar ama çözüm malesef çıkmayınca bende şuanda yeni sunucu kuruyorum 🙂 ama sorunun çözümü olursa gerçekten süper olur çünki bu sorunu yaşayan kimse çözememiş yada çözümünü yazmamış.

Merhaba,

Konu ile ilgili yardım gerekiyor ise, özelden mesaj atarsanız yardımcı olmaya çalışrım.

IT olmak her hatada başka bir yazılım'a geçmek değil bence, önemli olan bir sorun ile karşılaştığınızda o sorundan kendinize göre ders çıkarmak ve deneyim edinmektir. Bu sebeple sorunlardan kaçmak değilde sorunları gidermek daha mantıklı geliyor bana. Next Next Fnish mühendisi olan bir çok IT'cı zaten var en azından bu forumda ki insanlar onlardan değiller 🙂

Ayrıca MailEnable 'da eğer kullanmasını bilirseniz oldukça başarılı bir yazılımdır. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 14/07/2014 12:31

(@buraksumer)
Active Member
Konu başlatıcı

hatadanın çözümü malesef çözüm için bana uzak kalıyor çünki çok fazla deneme yapmam neticesinde çok daha farklı hatalar oluştu. bunların bir çoğunu şuanda hallettim fakat bu arada yeni bir sunucu kurdum aynı özelliklerde ve şuanda yaşadığım sorunu şöyle özetleyeeyim.

2 adet plesk 11.5 var ve verilerin toplam büyüklüğü 12GB bunu backup manager ile almaya çalıştığımda max dosya boyutunu geçiyor. migration ile yağmaya çalıştığımda ise "Error: Connection to host is not available or migration agent is not running on the source host" hatasını veriyor. mailleri hali hazırda çalışan bir sunucu olduğu için sağlama alıp sorunu sonrasında çözmek istiyorum çünki bu şekilde sorun oluyor malüm reset atmak gerekiyor vs.vs. sorun yaşatıyor bu yüzden.

bu arada mailenable ile ilgili bu güne kadar çok fazla sorun yaşamadık açıkcası genelde sorunlarımızı rahat çözdük çözemediğim 2 sorun vardı birisi şuanda konuyu açma sebebim, diğeride autodiscover özelliğini çalıştıramamam. zimbrayı kullanmadım açıkcası ücretsizde nekadar destek bulabilirim veya sınır varmıdır yani smartmail gibi 10 veya 100 mail sınırı var ise işime yaramayacaktır 🙂 lisans ücretlerinide bilmekte fayda var tabii.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 14/07/2014 14:10

Paylaş: