Forum

Secure FTP Kurulumu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Secure FTP Kurulumu Hk.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
506 Görüntüleme
(@gokhanarda)
Gönderiler: 127
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

yeni yapılandırdığım sunucum üzerinde SSL ile güvenliği saplanmış FTP hizmeti açmak istiyorum. Bununla alakalı birkaç makale inceledim fakat bağlantıyı bir türlü sağlayabilmiş değilim.

Tercihimi  FileZilla FTP Server Üzerinden yapmak istiyorum. Godaddy üzerinden de SSL satın aldım. Yalnız SSL www.domainim.com adına oluşturuldu. takıldığım ftp.domainim.com olmalımıydı?

FileZilla kurulumunu yaparken de "Private key file" ve Certitficate file" bölümlerine .crt uzantılı sertifikamı gösterip "ok" dediğimde ise "Colud not load certificate file" şeklinde hata alıyorum.

Bu çalışmayı daha önce IIS üzerinden de yapmayı denedim ilgili makalelere göre sertifikayı kurup "FTP Site"ı oluşturmamla 990, 22 yada benim belirlediğim herhangi bir porta FileZilla oturumunu açamayıp SSL'siz bağlanmayı denediğimde ise bağlantı sağlayabiliyorum.

IIS yada FileZilla konusunda yönlendirmelerinizi rice edeceğim.

Gönderildi : 22/04/2013 22:06

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Alternatif name'de ekli olmalı ftp.domain.com gibi.

Gönderildi : 24/04/2013 13:47

(@gokhanarda)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ufuk Bey

Bu düzenlemenin ardından IIS üzerinde kurgulamayı nasıl yapmalıyım peki? 

Gönderildi : 24/04/2013 15:39

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Buraya göz atar mısınız.

Gönderildi : 24/04/2013 15:53

(@gokhanarda)
Estimable Member
Konu başlatıcı

SSL/TLS tabı altında gerekli ayarlamaları gösterildiği gibi yaptığımda sorunsuz bağlantı sağlayabiliyorum. 

Yanlız kendi sertifikamı yüklemek istediğimde "Could not load key file" şeklinde hata alıyorum. Sanırım CRT uzantılı sertifika türünü istiyor. Onu da denememe rağmen sonuç alamadım.

Gönderildi : 24/04/2013 19:39

(@AytacEngin)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Sertifika alan adına dahil olan tüm alt alan adlarını kapsar. Çünkü IP üzerinden kayıt gerçekleşir.

O nedenle FTP.domain.com yerine. IP adresi yazmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca A record kaydı açık değil ise önce açın. Daha sonradan SSL sertifikasını panele ekleyin.

Sevgiler,

Gönderildi : 06/05/2013 18:39

Paylaş: