Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Intranet ve Çözümpark Sitesi ?

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
565 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Selam,

Firma içerisinde intranet kurmak istiyorum. Intranet kurmak için IIS veya Apache kurup bir sunucu üzerinden yayınlamak yeterli mi ? Intranet örnekleri verebilir misiniz ?

Bir de farklı bir konseptte çözümpark gibi bir forum sitesi kurmak istiyorum. Bir kaç farklı adreste gördüğüm için soruyorum. Bu site hazır bir site midir ? Phpbb gibi forum tiplerinden sıkıldığım için bunu kullanabilir miyim ?

Teşekkürler

Gönderildi : 06/08/2008 14:57

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Bu site Community Server şablonunu kullanır fakat geliştirilmiş ve sürekli geliştirilen bir yapıdır.

Herhangi bir forum sitesi intranette kullanılabilir. IIS vb yeterlidir evet.

Gönderildi : 06/08/2008 16:42

(@Anonim)
Konu başlatıcı

İlginize teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/08/2008 16:57

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Bu işte en başarılısı bence Comminity Server
community server en düşük maliyet 7.000 usd
ciddi bir forum ise 20.000 usd civarı

free asp forum için webwiz kullanabilirsin beğenirsen 199 usd verir full sürümüne geçersin
ama bu comminity server ile arasında dünya fark var

free asp free php diye arama yaparsanız bir çok bu tarz site olduğunu göreceksiniz
selamlar

Gönderildi : 07/08/2008 14:09

(@Anonim)
Konu başlatıcı

free olan versiyonu ile neler yapabiliriz.

Gönderildi : 07/08/2008 21:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Community server bilinen ve lider bir portal çözümüdür ancak cs nin ilk kurulmuş haline aşağıdaki siteyi örnek gösterebilirim 

http://msmvps.com/

yani o halden bu hala gelene kadar çok fazla aşama var ki

çözümpark bu halden yani yukarıdaki sayfadan son haline gelmiştir

bunun için BilgiPark a teşekkür ediyorum . Ferhat bey in sayesinde alt yapı tamamlanmış gerisini ise çözümpark ekibindeki yazılımcı arkadaşlar yapmıştır.. yani çok emek vermek gerekli malesef bunun hazırı yok 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/08/2008 21:11

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Emek vermeden ne yapılıyo ki 🙂 Wordprees i bile çıplak haliyle kullanamıyorsunuz. Şimdi adres vermek istemiyoum sistembilmemnesi.com diye bi site var. Orda da aynı tasarım fakat renkler değişik.. Bu da bana hazır olduğunu düşündürttü.. Teşekkür Ederim. Uğraşacağım.

Community Server'ın free versiyonuyla ilgili kurulum konusunda makaleler var mıdır ?

Gönderildi : 09/08/2008 12:23

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Download ettiğiniz paket içerisinde ingilizce kurulum yönergesi olması gerekir? Eğer mevut değilse CS Forumdan yararlanabilirsiniz. 

Videolar: http://dev.communityserver.com/blogs/videos/default.aspx

Forum: http://dev.communityserver.com/search/SearchResults.aspx?q=Express&o=Relevance

Gönderildi : 09/08/2008 23:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Emek vermeden ne yapılıyo ki 🙂 Wordprees i bile çıplak haliyle kullanamıyorsunuz. Şimdi adres vermek istemiyoum sistembilmemnesi.com diye bi site var. Orda da aynı tasarım fakat renkler değişik.. Bu da bana hazır olduğunu düşündürttü.. Teşekkür Ederim. Uğraşacağım.

Community Server'ın free versiyonuyla ilgili kurulum konusunda makaleler var mıdır ?

Anladım ben onu 🙂

taklitlerimizden sakının lütfen .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/08/2008 09:28

Paylaş: