Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

iis alan özelliklerini tanımlama

97 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
2,623 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

şimdi ftp.abc.com gibi bir adresle nasıl yapabiliriz. güvenlik duvarını açıp sistemi nasıl düzenleriz

Gönderildi : 30/05/2012 18:17

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Client üzerinden bağlanabiliyorsanız firewall da tanımlama yapmanıza gerek yok.

Gönderildi : 30/05/2012 18:35

(@Anonim)
Konu başlatıcı

uzak bilgisayardan nasıl bağlanabileceğiz. birde filezilla için neler yapmalıyız

Gönderildi : 30/05/2012 19:10

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bu olayı bize tam anlatacak bir arkadaş yada makale yokmu

Gönderildi : 30/05/2012 19:18

(@Anonim)
Konu başlatıcı

servis sağlayıcıdan www host a kaydı gibi ftp host a mı yapmamız gerekiyor

Gönderildi : 30/05/2012 19:35

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

IP üzerinden test edebilirsiniz File zilla client için bir makale yok kendi sitesinde kullanımı ile ilgili detaylara bakabilirsiniz kullanımıda çok basit IP kullanıcı adı ve parola giriyorsunuz.

Gönderildi : 30/05/2012 19:46

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam yapıyı anlatayım size

www.abc.com,www.xyz.com,www.mnc.com isimli 3 site var. servis sağlayıcıdan www host a ayarları yapıldı. iis de ayrı ayrı web sayfaları düzenlendi. tek sabit ip ile bu 3 adrese bağlanabiliyoruz. ftp için de ftp.abc.com, ftp.xyz.com, ftp.mnc.com isimli üç adresle işlem yapmak isityoruz. ancak olmuyor bir türlü. Kafayı yiyeceğiz. Oynatmaya az kaldı. :))

Gönderildi : 30/05/2012 19:55

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

ekinoline arkadaşım client üzerinden FTP bağlantısı yapabildğini söylemiştin. Konunun bu kadar uzamaması gerekiyor. Bir yerlerde eksik bir şey yapıyorsundur.

Öncelikle bir FTP server kurman gerekiyor bunu yapmıştın sanırım. Localden erişimi test edersin sağlanıyorsa dışarıdan erişimi test edersin dışarıdan erişimde sorun varsa telnet ile o porta erişebiliyormusun onu bakmak gerekiyor. Hizmetini adsl olarak kullanıyorsan modeminden bununla ilgili tanımlama yapman gerekiyor. Örnek olarak localdei FTp serverinin IP adresi 192.168.2.8 modemine gireceksin ayarlarından 21 numaralı portal gelen istekleri 192.168.2.8 ıp adresine göndereceksin bu iplerin manuel tanımlanması gerekmektedir. Her seferinde değişiklik olmaması gerekiyor. Sonrasında domain firmandaki dns kayıtlarına girerek www ve ftp için A kaydı oluştur bunlarada internete çıkış yaptığın IP adresini yaz sonrasında domain üzerindende erişim yapabilirsin.

Bu aşamaları tek tek yaparsan sorun olmaması gerekiyor ama yinede işin içinden çıkamıyorsan sunucuya erişimi olan birinden yardım almanda fayda var gözden kaçırdığın bir şey olabilir.

Gönderildi : 30/05/2012 20:35

(@Anonim)
Konu başlatıcı

özgür hocam yaptıklarımı sıfırdan yapıyorum.

öncelike iis yi kurdum. www.abc.com için www ve ftp isminde bir host a kaydı oluşturdum. servis sağlayıcıdan 

daha sonra abc.com isminde bir yeni web sayfası ekledim. dosyaları oraya attım. www.abc.com sorunsuz çalışıyor.

bu adres için yerel ip kullandım. www ve ftp kayıtları için de dış ip kullandım.

Gönderildi : 30/05/2012 22:53

(@Anonim)
Konu başlatıcı

www.abc.com dediğimde sayfa açılıyor. ancak ftp.abc.com dediğimde

internet explorer cannot display to webpage

hatası alıyorum. s.o.s.

Gönderildi : 31/05/2012 00:11

(@Anonim)
Konu başlatıcı

önceden ayarladığım ftp ayarını silemiyorum. iis yi sildim olmadı nereden silmeliyim

Gönderildi : 31/05/2012 00:40

(@Anonim)
Konu başlatıcı

anlaşılan çözüm bulamayacağız. mümkünse bu soruyu kapatmanızı istiyorum. hatta silerseniz sevinirim. hayırtlı sabahlar

Gönderildi : 31/05/2012 12:23

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

ekimonline arkadaşım sen şiddetle kontrol et dediklerime bakmadan tüm sistemi kaldırıyorsun iis i siliyorsun tekrar ekliyorsun bu şekilde çözüm bulman zor.

Telnetle kontrol ederek bağlandım demiştin o zaman bir sorunun kalmamış oluyor. ayrıca browserden ftp.abc.com yazarak girmek yerine ftp://abac.com yazman gerekiyor.

Benim dün yazdığım yazı bu

ekinoline arkadaşım client üzerinden FTP bağlantısı yapabildğini
söylemiştin. Konunun bu kadar uzamaması gerekiyor. Bir yerlerde eksik
bir şey yapıyorsundur.

Öncelikle bir FTP server kurman gerekiyor
bunu yapmıştın sanırım. Localden erişimi test edersin sağlanıyorsa
dışarıdan erişimi test edersin dışarıdan erişimde sorun varsa telnet ile
o porta erişebiliyormusun onu bakmak gerekiyor. Hizmetini adsl olarak
kullanıyorsan modeminden bununla ilgili tanımlama yapman gerekiyor.
Örnek olarak localdei FTp serverinin IP adresi 192.168.2.8 modemine
gireceksin ayarlarından 21 numaralı portal gelen istekleri 192.168.2.8
ıp adresine göndereceksin bu iplerin manuel tanımlanması gerekmektedir.
Her seferinde değişiklik olmaması gerekiyor. Sonrasında domain
firmandaki dns kayıtlarına girerek www ve ftp için A kaydı oluştur
bunlarada internete çıkış yaptığın IP adresini yaz sonrasında domain
üzerindende erişim yapabilirsin.

Bu aşamaları tek tek yaparsan
sorun olmaması gerekiyor ama yinede işin içinden çıkamıyorsan sunucuya
erişimi olan birinden yardım almanda fayda var gözden kaçırdığın bir şey
olabilir.

Senin işlem ile ilgili verdiğin yanıt bu

özgür hocam yaptıklarımı sıfırdan yapıyorum.

öncelike iis yi kurdum. www.abc.com için www ve ftp isminde bir host a kaydı oluşturdum. servis sağlayıcıdan 

daha sonra abc.com isminde bir yeni web sayfası ekledim. dosyaları oraya attım. www.abc.com sorunsuz çalışıyor.

bu adres için yerel ip kullandım. www ve ftp kayıtları için de dış ip kullandım.

Sen sürekli olarak www kaydını tekrar yaptığını söylüyorsun konunun www kaydı ile bir ilgisi yok FTP IP üzerinden de çalışır. 

Gönderildi : 31/05/2012 12:30

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam w2008 server enterprice kurulu makinemizde iis için bütün seçenekleri ftp dahil seçip kuruyoruz. Site üzerinde farenin sağ tuşuna basıp yeni bir site kurduktan sonra add ftp publishing çıkmıyor. site nin üstünde ftp sites diye bir seçenek mevcut bunun üzerinde farenin sağ tuşuna bastığımıda sadece rehresh mevcut. sağ tarafta ise

ftp management is provided by the iis 6.0 manager

Click her to launch

mevcut. bunun üzerinde ftp yapamıyorum. bizde ftp7.5 kurduk. ondada bir türlü ayarı tutturamadık. baştan şöyle yaptık derken sizlerin bizi yönlendirerek sistemi kurmayı isityoruz

Gönderildi : 31/05/2012 13:51

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ftp 7.5 kurduğumuzda firewall da ftp ile ilgili bir kayıt görüntülenmiyor. 21 nolu port için buna izin vermek için. telnet ile çalışyr dediğimi<z ftp ayarı ftp7.5 ile yaptığımız ondada sürekli bu sayfa görüntülenmiyor hatası alıyorz.

birde

www.abc.com                          ftp://abc.com

www.xyz.com                          ftp://xyz.com

www.mnc.com                         ftp://mnc.com

bunların hepsi tek ip üzeride olacak.

Rıza Hocamın makalesi yetişse ne iyi olacak ama yetişmedi bizde elimize yüzümüze bulaştırdık

Gönderildi : 31/05/2012 14:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

windows 7 de iis ftp li kurduğumuzda sites üzerine gelindiğinde add ftp site geliyor. ancak w2008 server da gelmiyor. 2008 de ftp seçildiğinde iis6 management de seçiliyor. ftp yukarıda dediğim gibi bir hal alıyor

Gönderildi : 31/05/2012 14:17

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşlardan hiçbir kimse ftp işlemini yapan yokmu acaba. 3. parti yazılımı kullanan ve çalıştıran yokmu acaba.

Gönderildi : 31/05/2012 14:50

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Hocam valla devlet meselesi haline geldi. Sen bir şekilde bana teamv id'ni gönder bu işi çözelim 🙂

Gönderildi : 31/05/2012 14:53

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam email adresinizi verin. size uzaktan yardım için bir kullanıcı ve şifre göndereyim

Gönderildi : 31/05/2012 16:25

Sayfa 3 / 6
Paylaş: