Forum

server 2008 domain ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2008 domain baglantı

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
355 Görüntüleme
(@muratbarut)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

iyi günler üniversitede bitirme projesi olarak verilen bir proje ile ilgili sizlerden yardım istiyorum .

Öncelikle proje server 2008'de mail sunucusu ve yeni mail adresleri almak bunu beliritiyim.

Bunun için bir adet domain aldık fakat kendi bilgisayarımda bulunan Server 2008 ile domain bağlantısını nasıl gerçekleştiririm bunu ayrıntılı anlatırsanız sevinirim daha sonr mail enable programı için Özgür MAZLUM  beyin hazırladığı makaleyi okudum onu uygulayacam.

Gönderildi : 15/05/2012 23:15

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

Features altından SMTP Server seçeneği ile kurulumunu yapabilirsiniz. Daha sonrasında ise domaine ait olan ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Mail alış verişi yapabilmek için MX kayıtlarınızın Windows Server 2008'in kurulu olduğu lokasyondaki ip adresine yönlendirilmesi gerekir. Ayrıca firewall üzerinden de gerekli portların açılması gerekir.

Böyle bir konu yerine Exchange Server, Lotus Notes, Qmail vs mail sistemlerini konu olarak verseler daha verimli olacaktır.

Üniversitelerdeki öğretim görevlilerini anlayamıyorum... Üniversitede okurken de anlayamıyordum... 

Gönderildi : 16/05/2012 02:00

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Bir çok hosting firması ücretsiz DNS hizmeti veriyor. Alan adını aldığınız firmadada olabilir. Name serverlarınızı ilgili firma olarak tanımladıktan sonra orada bir DNS zone kaydı açtırın kendi sunucunuzun adresini ilgili mx ve psf kayıtlarını oluşturun daha sonrasından istediğiniz bir mail serveri kurup testlerinize başlayabilirsiniz.

Gönderildi : 16/05/2012 12:36

(@muratbarut)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

yardım edermisiniz ?

Gönderildi : 19/05/2012 03:30

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

Üst tarafta Özgür hocam'ın yazdığı konu işinize yaramadı mı? 

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 21/05/2012 12:18

(@oguzhanyilmaz)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Ek olarak normal adsl network'ü üzerinden email servisi çalıştıracaksan 25 port yerine TCP 587 portunu açmalısın çoğu ISP Outbound 25'i bloklar. + SSL veya TLS ile bilikte çalıştırırsan daha bir sağlam olur.

Gönderildi : 23/05/2012 02:58

Paylaş: