Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

utorrent

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
510 Görüntüleme
(@BurakCAKIR)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

pfsense de torrentden download yapabilmek için ne gibi işlemler yapmam gerekiyor ? 56157 portunu açtım fakat olmadı. 

Gönderildi : 29/02/2012 12:19

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

pfsense de torrentden download yapabilmek için ne gibi işlemler yapmam gerekiyor ? 56157 portunu açtım fakat olmadı. 

PFsense ile sadece portları mı blockluyorsunuz da sadece portu açtınız?

http://doc.pfsense.org/index.php/Multi_WAN_/_Load_Balancing#Supporting_bittorrents

Gönderildi : 29/02/2012 17:39

(@BurakCAKIR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

blockladığım bir şey yok sadece ben torrentden download yapmak istiyorum

Gönderildi : 01/03/2012 11:53

(@mucahidyardim)
Gönderiler: 192
Estimable Member

Anladığım kadarıyla pfsense arkasında bulunan bir bilgisayardan torrent kullanmak istiyorsunuz, blockladığınız herhangi bir port olmadığını belirtmişsiniz. Bu durumda herhangi bir şekilde torrent ten indirme yapabiliyor olmanız gerekmektedir.

Pfsense de ayrıca yapmış olduğunuz bir kural, squid vb. gibi uygulama var mıdır?

Gönderildi : 02/03/2012 14:12

(@BurakCAKIR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet uyguladığım kurallar var ve 
squidGuard, squid kurulu.

Gönderildi : 03/03/2012 13:23

(@mucahidyardim)
Estimable Member

squid ayarlarından ilgili torrent sitesi blacklist te olabilir. squid white list ine ilgili domaini ekleyerek izin vermeyi deneyebilir, yada squid i devre dışı bırakarak, torrent i engelleyen squid uygulamasının olup olmadığı konusunda kesin bir sonuca varabilirsiniz.

Gönderildi : 03/03/2012 20:06

(@BurakCAKIR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

torrent sitesine giriyor, arama yapıyor fakat indiremiyorum. download butonuna bastığım zaman hiç bir işlem yapmıyor. squid de download seçeneği allow olarak işaretli. sanırım port açmam gerekiyor, yanılıyor muyum ? yanılıyor da olabilirim 🙂

Gönderildi : 05/03/2012 14:35

(@BurakCAKIR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bu konu hakkında kimsenin bilgisi yok mu ?

Gönderildi : 06/03/2012 11:33

(@mucahidyardim)
Estimable Member

squidquard da da izin vermeniz gerekecek sanırım, ilgili torrent sitesinin yasaklı olduğu kategoriye izin verip tekrar deneyebilir misiniz?

ayrıca torrent portuna izin veren bir kural yazarsanız sorun çözülecektir diye düşünüyorum.

Gönderildi : 06/03/2012 19:02

(@BurakCAKIR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ben sanırım istediğim tam anlatamadım 🙂 

torrent sitesine giriyorum. admin yetkisi bir tek bende var. kapalı olan hiç bir site yok. mesela tarkanın full mp3lerini aratıyorum download etmek isterken torrent indirmiyor. ne yapmam gerek? port mu açmalıyım ? 

not: bittorrent programını kullanıyorum 

Gönderildi : 07/03/2012 20:42

Paylaş: