Forum

web, email sayfalar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

web, email sayfalarım önce ulaşılıyor belirli bir zaman sonrasında ise ulaşılamıyor.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
430 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 668
Noble Member
Konu başlatıcı

herkese selamlar inanılmaz bir durum gerçekten tam kafa patlatmalık. server bilgisayarı formatladım windows 2003 std üzerine ad, iis, exchange 2003 ent, dns kuruldu sonrasında dnsmgmt kayıtlarını tek tek yaptım sonrasında gidip isimtescilden kayıtların hepsini sildim tekrar sıfırdan oluşturdum birde baktım ki tüm sayfalara internetten erişiliyor sonrasında arkadaşlardan sayfalarıma internetten ulaşmalarını istedim web sayfalarına, email boxlarıma ulaşabildiler hemde domain adıyla . sonrasında büyük bir mutlulukla ofisten ayrıldım. 3 saat sonra felan eve geldim merak ettim dedim ya herkes ulaştı şöyle gerine gerine birde ben bakayım dedim birde ne göreyim sayfalara ulaşılamıyor network-tools.com danda traceroot yapamıyor böyle bir adresin ip adresi kaydı yok diyor. ne halt edeceğimi şaşırdım kaldım 3 saatde kaybolmuş gitmiş bu neden olabilir bunu bir sorgulamanız mümkünmü hem bu sefer mcafee felan gibi herhangi bir güvenlik yazılımı da kurulu değil çıplak bir sistem baktığımızda. bu tip bir hatayla daha önce karşılaştınızmı nasıl çözebildiniz. tsk ederim.

Gönderildi : 07/07/2008 03:43

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

bir firewall kullanıyormusunuz ?
eskiden bu tarz bir sıkıntı ile karşılaşmıştım.Yapılan ataklardan dolayı servisler cevap veremez hale geliyordu.
dns serverınız stop ederse hem web hemde maillerin çalışmaması doğaldır.
olmadı içerde dns serverı tıkayacak zombi olmuş bir pc olabilir bunlarıda kontrol etmekte fayda var
selamlar

Gönderildi : 08/07/2008 01:45

(@nezihk)
Gönderiler: 115
Estimable Member

Buna benzer bi olayla ben de karşılaşmıştım.Tam olarak aynısı olmasada ISS ve DNS i yeniden başlatmadan web siteleri gelmiyordu.Sorun şöyle çıktı. Web sitesinin arkasında çalışan kontrol panelinde yanlış bir kod ISS şişiriyodu ve çalışmıyodu. ISS i yeniden başlatınca web sitesi geliyodu.Sonra tekrar gidiyodu.Yaptığımız denemeler sonucu hatanın sitenin kodlamasında oldunu gorduk ve düzelttik.Problem çözüldü.

Sizin sorununuz bu olmaya bilir ama biz de bu işi çözene kadar baya canımız sıkılmıştı..

Saygılar.

Gönderildi : 08/07/2008 01:57

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Merhaba;
Bu yüzden ms habire update çıkarıyor.Sistemi güncel tutmakta fayda var.Bir code neler yapabiliyor.

Gönderildi : 08/07/2008 16:51

Paylaş: