Forum

wordpress ve joomla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

wordpress ve joomla fark

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

bir site acmak istesek wordpress ve joomla hangisini kullanmayı tavisye edersiniz. aralarındaki fark nedir

Gönderildi : 04/02/2011 12:02

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Joomla daha komplike bir yapıdır. Bir çok kişi önerir. Benim portalım'da Joomlaydı , Wordpress'e geçtim.

Wordpress daha kolay yapılandırılan bir yapı. Yapmak istediğiniz her işlemi 2 sinde'de yapabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için Joomla ve Wordpress resmi sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Gönderildi : 04/02/2011 12:15

(@Rehacan)
Gönderiler: 13
Active Member

Ufuk Bey' in de belirttiği gibi Joomla daha kapsamlıdır ama işimi kolay yoldan yapmak istiyorum diyorsanız wordpress derim. Joomla da belki size kolay gelebilir ama karmaşık bir yönetim sistemi mevcut. Fazlasıyla detay içermekte. Detayı severim, her şeye hakim olayım derseniz joomla kullanabilirsiniz. Ama wordpress te işler daha basit, daha az işlemle daha çok şeye ulaşabiliyorsunuz ve wordpress in güzel bir yanı, çok güzel tema ve eklenti desteği mevcut, tek tıklama ile kurulabilmekte.

yönetim panelleri en azından fikir sahibi ederse diye aşağıda linklerini yazıyorum.

Joomla Yönetim Paneli

Wordpress Yönetim Paneli

Gönderildi : 04/02/2011 14:47

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

wordpress için ek olarak arama motorları tarafından daha iyi indekslenebildiğini söyleyebilirim

Gönderildi : 04/02/2011 14:57

(@mertkibar)
Gönderiler: 854
Noble Member

wordpress blog tarzi bir portal

joomla bir komple bir portal.. joomla daha kapsamli ve karışık bir yapıya sahip...

sana ben drupal öğrenmeni tavsiye ederim.. http://www.thgtr.com/  sitemi incele... drupal ile yaptim.. joomla ve wordpress ile yapılan siteleri rahatca anliyorsun.. drupal yapi olarak daha saglam ve güvenli...

Gönderildi : 04/03/2011 20:12

Paylaş: