Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

alan adı transfer

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
382 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

alan adımı başka bir firmaya transfer edicem - registion maiil adresi bende administrator hizmet aldığım firmada. transfer işleminde onay maili hangi maile gelir karşı tarafla iletişime gecmeden registion adresiyle işlemimi yapabilirmiyim

Gönderildi : 14/06/2010 02:39

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,

Sağlam bir firmaya geçiş yapacaksanız adam gibi hizmet veren bu prosedürlere gerek yok ben 1 yıl önce bir derneğin sitesini borusan telekomdan taşımak istemiştim borusan telekom çok aşırı fiyatlarla işlem yapıyordu.Kriwebi aradım dedim ben taşıyacağım ne yapmamız lazım Borusan telekoma bize alan adınızı taşımak istediğinize dair kaşeli imzalı dilekçe ve kurum olduğunuz için imza sirküsünü faxlayın.Yeni bir hesap oluşturun idsini bize bildirin dediler.

Faxlama işlemini yaptık kriwebe üye olduk id bildirdim.30 dk içinde hosting değişikliğimizi yeni hosting firmamız sağladı.Yasal anlaşma gereği kullanıcının geçişini hemen yapmak zorundalar.Sadece ns güncellemeleri için 8-48 saat zaman dilimine ihtiyaç var.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/06/2010 02:51

(@Anonim)
Konu başlatıcı

manuel yaptığımızda transfer onay kodu kime gelir?

Gönderildi : 14/06/2010 12:04

(@www-rizasahan-com)
_

Transfer kodu diye bir durum yok.Siz yeni hosting firmanızla görüşün ben yukarıda örnek verdim.Gerekli evrak listesini sizden talep ederler telefonla görüşün hızlı ve kolay bir şekilde işleminiz yola girecektir.Telefonla görüşmeniz en sağlıklısı her firmanın farklı yöntemleri ve prosedürleri var.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/06/2010 12:28

(@EmrahGULER)
Gönderiler: 32
Trusted Member

Evet Rıza arkaşımız dogru söylüyor ege domain taşımak istiyorsan gececek oldugun firma ile görüşmen gerekli senden degişiklik yapmak istedigin domain ismini ve dilekcesini istiyorlar isim hakkı kiminse kaşesi ve imzasın cok iyi taratılmış veya cok net bir fax olmalı gerisini 48 saat içinde (trnet) hallediyor iyi calışmalar Ama Baştada söylendigi gibi gececeginiz şirketi çok iyi araştırmanız lazım çok sıkıntı cıkartıyorlar sonradan ödemede destekte v.b.

Gönderildi : 14/06/2010 12:39

(@Anonim)
Konu başlatıcı

benimde öğrenmek istediğim whois bilgileirnde o alan adının asıl sahibi hangi mail adresine sahip olandır. Registrant mı administrator mu?

Gönderildi : 14/06/2010 14:29

(@www-rizasahan-com)
_

Çözüm bir telefon akdar yakın hostinginizi arayın halletsinler.

Gönderildi : 14/06/2010 14:59

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ok

Gönderildi : 14/06/2010 15:46

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Transfer koduna ihtiyaç vardır.

Ancak alan adının alındığı ICANN yetkili firmasında geçiş yapılacak olan iki firmanın da kaydı varsa transfer kodu zorunluluğu ortadan kalkar, id ler arası geçiş olur.

Onay maili ise transfer kodunun gerekli olduğu durumlarda gönderilir, ve bu mail registrant a değil admin mailine gönderilir.

İyi bir firma ise faks ile işlem yapmaz, büyük bir güvenlik riskidir.

Gönderildi : 14/06/2010 15:50

Paylaş: