Forum

MailEnable Spam Sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MailEnable Spam Sorunu

26 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,643 Görüntüleme
(@memosmemos)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Birde belki arkadaşların işine yarar tamamen ücretsiz google da aratırsanız a-squared Free diye bir program var. Tüm sunucuları destekliyor ve Türkçe dil desteğide var. Bacdoor ve Trojanları tarıyor. Kullanmak isteyenler sitesinden indirebilir. Güzel bir programa benziyor.

Gönderildi : 11/04/2010 19:57

(@memosmemos)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Birde güvenlik duvarında mmc.exe işaretliydi. Konsolun neden işaretli olduğunu anlayamadım o yüzden güvenlik duvarındaki izin işaretini kaldırdım bu önemli bir şeye sebeb olurmu?

Gönderildi : 11/04/2010 20:01

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Rica ederim, problem yaratmaz

Gönderildi : 11/04/2010 21:34

(@memosmemos)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sorunu çözdüm gerçi güvenli ve uygun bir çözüm değil fakat en azından spam mail gitmiyor dışarı 🙂 Pleskteki yönetici kısmına uyduruk bir domain adresli mail girdim. Log'lara baktığımda doesn't domain diyerek iptal ediyor. Log dosyalarım biraz şişicek ama olsun 🙂

Gönderildi : 12/04/2010 04:26

(@cozumpark)

Peki, sorunun çözüldüğüne sevindim. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 18/04/2010 03:32

(@cozumpark)

Selam, öncelikle rica ederim. Her zaman yardımcı olmaya çalışıyoruz ben ve tüm arkadaşlarımız. Sizin de maddeler halinde sıraladığınız çok iyi oldu. Kullanan ve sorun yaşayan arkadaşlar için referans olur umarım. Seçtiğiniz seçenek gayet mantıklı. Belki 3. madde de seçilebilir. Spoofing yapan adresleri engelleyebilir.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 18/04/2010 14:40

(@mavrantlii)
Gönderiler: 8
Active Member

merhaba;

server daki spam gönderimlerini nasıl engellenir tam analyamadım. ip miz üç kere bloklanmıştı paşa paşa ücret ödedik sürekli spam gönderiyor ve kim gönderiyor bulamadım bunları hangi müşteriden kaynaklanıyor engellemek için yardımcı olacak arkadaşımız varsa lütfen tekrardan yazabilirlerse sevinirim.

iyi günler

Gönderildi : 02/05/2010 19:20

Sayfa 2 / 2
Paylaş: