Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail alma sorunum...

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
356 Görüntüleme
(@dotntefx)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

şirket içinde birbirimize mail gönderip alabiliyoruz. hotmail ve gmail hesaplarına da mail gönderebiliyorum ancak, hotmail, gmail gibi bazı mail adreslerinden kendi adresimize mail göndermek istediğimizde aşağıdaki uyarıyı alıyoruz ve dışarıdan şirketimize mail alamıyoruz. sıkıntı neden kaynaklı olabilir yardımcı olabilirmisiniz, şimdiden teşekkürler.

Technical details of permanent failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 553 553 sorry, that domain isn't in my list of allowed rcpthosts (#5.7.1) (state 14).

Gönderildi : 08/04/2010 19:22

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

mail serverınız nedir?

Gönderildi : 08/04/2010 19:24

(@dotntefx)
Active Member
Konu başlatıcı

Mail hizmetini hosting firmasından alıyoruz açıkçası kullanılan mail server ın ne olduğunu bilemiyorum. sorunu ilgili firmaya ilettim ancak şirketimdeki kullanıcılardan kaynaklı bir sorun olup olmayacağını araştırıyorum (spam mail gönderme), bu arada da ip adresimi spam listesinden kontrol ettirdim hiç bir spam listesinde görünmüyor.

Bir şey daha ekleyeyim aynı hosting firmasında bizim şirketimiz gibi 3 şirketin de mailleri barındırlmakta ve onlarda herhangi bir sorun bulunmadığı söylenmekte, yani sıkıntı sadece bizim maillerimizde görünüyor.

Gönderildi : 08/04/2010 19:28

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Bu sorunlar ISP nin her şekilde anlayabileceği ve düzelteceği sorunlar.

email adresi spam list de olsa bile onlar hallederler.

Yani sizin uğraşmanıza gerek yok. Sorunu bulsanız dahil yine isp tarafının halletmesi gerekecek [:)]

Gönderildi : 08/04/2010 19:56

(@dotntefx)
Active Member
Konu başlatıcı

İlginiz için teşekkürler.

Mevcut olan 2 MX kaydına nerden eklendiğini bilemediğimiz bir MX kaydı daha eklenmiş o kayıtları sildiğimizde sorun ortadan kalktı.

Gönderildi : 08/04/2010 20:39

Paylaş: