Forum

google register kap...

Bildirimler
Hepsini Temizle

google register kapanma Kaydı

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,579 Görüntüleme
(@mustafakemaldeniz)
Gönderiler: 67
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba, konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim,

her yıl google partner adı altında böyle mailler alıyoruz; maili en aşağıda paylaşıyorum.

google da ünvan kaydımız, ads ve ssl sertifikasımız için ücret mi ödemeliyiz ? google un böyle ücretli bir hizmeti var mı? 

google maps de firmamıza ait gmail hesabıyla bizde varız, harita, konum, iş yeri adresi ve bilgilerimizi kendimiz yönetiyoruz zaten, ücretsiz açtık yıllardır böyle, extra bir hizmet alacaksak zaten google adwork gibi linklerden ilerleriz ama bize gerek yok. 

bu mailler bizi rahatsız ediyor, neyi kapatacaklar açıkcası anlamış değilim, bu tarz mail gönderenleri önceki yıllarda aramıştım, telefona çıkan bayan lakayıt hem de sinir sahibi, güven vermeyen konuşmasıyla tehdit ederek konuşuyor, google aramalarda çıkmazsınız vs ödeme yapmalısınız diyor,

egm siber suçlar sitesinden de online şikayet ettim ama polis abiler arayıp gelmeniz gerekiyor dediler. 

itimat etmiyorum bu arkadaşlara ama, afedersiniz pislik de yapıyorlar sonradan; mesela haritada işletmenizi ortasına 'total ihracat pazarlama a.ş.' diye bir iğne atıyorlar. 

haberlere bile çıktılar.

nasıl kurtulacagız bunlardan?

sevgiler mustafa

From: Turkey Maps Business <xxx - mapsbusinessturkey.com>
Sent: Monday, May 16, 2022 11:43 AM
To: info <info@firmaadı.com>
Subject: Kapanma Kaydı

Sayın Yetkili Dikkatine ;

Bilgilendirmelere istinaden tarafınızdan güncel kayıt bilgisi alınmamıştır. Ünvan kaydınız ( firmaadı otomotiv SAN. VE TİC. A.Ş  ) Ads kaydınız , SSL sertifikanız alan adı (firmaadı.com) iptal departmanı tarafından bloke edilecektir. Kaydınız Güvenli Değil olarak yayına alınır. Önümüzdeki dönem kurumlar 900 $ olarak tarafınıza yansıtılmaktadır.
Bilginize.

Saygılarımla,

--------- 

Maps Business Turkey

Gönderildi : 16/05/2022 16:22

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

"google aramalarda çıkmazsınız vs ödeme yapmalısınız diyor" böyle birşey yok.
Pislik yapabilirler bu normal yöntem, anti yöntem konusu her seferinde google dan şikayetle düzeltmeniz gerekir.
Sizin tek başınıza yapabileceğiniz yok böyle şahıs, firmalara karşı. Avukatınız ihbar, davada bulunabilir.
Google duyurdu işletme profili yakında kapatılacak herkes ads, maps'ini ayrı olarak bilgi güncelleyerek yönetecek.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/05/2022 10:55

Paylaş: