Forum

Bilgisayar Kendini ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgisayar Kendini Kapatıyor

3 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
550 Görüntüleme
(@halilit)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

no shutdown pc 99

Çalışma alanı Workgroup olan bir istemci bilgisayar (win7 Ultimate) 10 günde 20 günde bir kendiliginden kapanıyor. Donanımsal bir problemi yok , 17.10 geçe kendini shutdown yapıyor. Birçok yazılım yüklü üzerinde o yazılımların tetiklediginden şüpeleniyorum Task Scheduler kısmında bir job göremedim. , Log lardada net bir cevap göremedim , önerileriniz varsa cok memnun olurum. 

Gönderildi : 26/02/2020 18:18

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

https://support.microsoft.com/en-sg/help/2001061/on-a-computer-running-windows-vista-windows-7-windows-server-2008-and

Bu standart bir kapatma komutu yani crash durumu yok biri yada bir yazılım restart komutu göndermiş cihaza. Cihaz üzerinden bunu bulmanız lazım.
BMC kontrol edin denmiş. Buna sıcaklık vs kontrol eden bir yazılımda sebep olabilir stres benchmark yaparak test edebilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/02/2020 19:17

(@halilit)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Teşekkür ederim ibrahim bey, kullanılan bilgisayar bi elektrik mühendisine ait olunca binbir türlü yazılım var dogruladıgınız için teşekkürler

Gönderildi : 27/02/2020 09:02

Paylaş: