Forum

Acronis Back up Hak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis Back up Hakkında

6 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
678 Görüntüleme
(@tarikbellikli)
Gönderiler: 33
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese selamlar.

Bende Acronis Backup  Workstation 12.5 var. Ürünü alırken teknisyen arkadaş kurulum esnasında şöyle demişti, donanımdan bağımsız olarak, alınan imajı istediğiniz bir PC'ye uydurabiliyor. Yani aldığım bir imajı başka donanımlara sahip bir PC'ye aktarabiliyorum diye anladım.

Bende yaklaşık 15 yıllık içinde IDE (60 Gb) hard diski olan win xp sp3 işletim sistemine ait bir PC var, bunun imajını alıp farklı donanımdaki PC'ye atmama rağmen sürekli başlangıç seçenekleriyle açılıyor (Güvenli mod, son iyi ayarlar, normal ayarlar vs gibi ) bu seçeneklerden hangisini seçersem 3 sn'ye sonra reset atıyor. Sürekli bu şekilde bir döngü var. Bu sorunu nasıl aşabilirim acaba ?

Temel olarak benim beklentim ; eski cihazın özellikleri çok düşük olduğu için cihazın imajını alıp yeni bir bilgisayarda kullanmak istiyorum, alternatif varsa onuda değerlendirebilirim.

Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 19/12/2019 09:11

(@sonerbalci)
Gönderiler: 15
Eminent Member

Mrb,

Restore yaparken universal restore seçeneği ile yapmanız gerek.Ayrıca çok eski kurulum iste yeni anakartlar için sata sürücülerinin yüklenmesi gerek. yada işlem bittikten sonra biosta sata ayarının ide,compatible gibi uyumlu moda alınması gerekir.

Gönderildi : 19/12/2019 09:38

(@tarikbellikli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @SonerBalci

Mrb,

Restore yaparken universal restore seçeneği ile yapmanız gerek.Ayrıca çok eski kurulum iste yeni anakartlar için sata sürücülerinin yüklenmesi gerek. yada işlem bittikten sonra biosta sata ayarının ide,compatible gibi uyumlu moda alınması gerekir.

Merhabalar. Backup alırken network üzerinden alıyorum ve universal restore gibi bir seçenek yok.

Ayrıca  anakart için sata sürücüsü durumunu tahminim gerek yok, zaten ben kurtarmayı sata diske yapıyorum. Bios seçeneklerinde sadece AHCI bölümü var, ahci dısında baska disk seçilmiyor. Kurtarma yaptığım cihazın marka modeli Lenovo Think Center M710Q

Gönderildi : 19/12/2019 09:47

(@sonerbalci)
Gönderiler: 15
Eminent Member

windows boot menüsünden "sistem hatasında otomatik yeniden başlatmayı devre dışı bırak" seçeneği ile denermisiniz.acaba direk rebootmu edecek yoksa mavi ekranda hatamı gelecek.

Gönderildi : 19/12/2019 13:08

(@tarikbellikli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @SonerBalci

windows boot menüsünden "sistem hatasında otomatik yeniden başlatmayı devre dışı bırak" seçeneği ile denermisiniz.acaba direk rebootmu edecek yoksa mavi ekranda hatamı gelecek.

Sistem hatasındaotomatik yeniden başlatmayı devre dışı bırak seçeneği bios ayarlarında mı oluyor ?

http://resimag.com/i/2c91e4a3f04

Gönderildi : 19/12/2019 13:23

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

O ayar çözüm olmaz. Universal Restore kullandığınız sürümde var uygulamanızın dokumantasyonundan yada Acronis knowledge base üzerinden öğrenebilirsiniz nasıl yapacağınızı. Ayrıca sizi de ilgilendiren bu konularla ilgili forumda güncel konuşulan bir konu var sağda görebilirsiniz. Diğerler aklınıza takılanlarla da ilgili aramayı kullanabilirsiniz epeyce konuşuldu.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/12/2019 20:02

Paylaş: