Forum

Windows üzerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows üzerinde yedekleme

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
351 Görüntüleme
(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Server 2008 r2 kullanmaktayım, üzerinde sql 2005 var.Ben sql yedeklerini sunucu üzerinde windows mirror çalışan diske almak istiyorum.

Fakat disk aynı işletim sistemi üzerin de olacağı için herhangi bir virüs bulaşma durumunda yedek diskimde etkilenecektir. Yedek diske zarar gelmemesi için ne yapabilirim ?

Birde raid windows üzerin de olacağı için windows a zarar geldiğinde diski dışarıda açabilirmiyim ? Sonuç olarak mirror çalışacak.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 15/02/2016 11:06

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

niye yedekleri özellikle sunucu işletim sistemi üzerindeki bir disk'te tutmak istiyorsunuz ?

işletim sistemine bağlı olmak, onu etkliyecek tüm aktivitelerden, backup dosyalarınızında etkilenmesi anlamına gelecek.

bunun yerine, farklı bir paylaşıma veya bir nas ünitesine yedeklerinizi göndermeniz daha doğru olacaktır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/02/2016 12:07

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member
Konu başlatıcı

Evet orası doğru fakat maliyet açısından nas alamıyorum. Windows raid ile diski mirror yapıp yedekleri aldırırsam daha düşük maliyet olacak.

Gönderildi : 15/02/2016 12:28

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

tekrar merhaba,

maliyet yapmamak adına,

farklı bir windows paylaşımına veya boşta bir pc üzerine linux üzerine samba kurarak, yedeklerinizi transfer edebilirisiniz.

arada bir backup agent kullanarak, paylaşım bilgilerini burada tutarsanız, daha güvenli olacaktır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/02/2016 12:39

Paylaş: