Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

IT Monitoring

9 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
968 Görüntüleme
(@HASANTEKiN)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Biz şirketimize IT monitoring yazılımı almaya karar verdik. Fakat kendimize ugun yazılım bulamadık. Nagios, Zabbix gibi yazılımların demosunu indirip kurduk ama bizim isteğimizi karşılamıyor. Bize Yazıcıları, kullanıcıları, switch, 5 adet ESX ve 30 yakın sanal ve fiziksel sunucuları bağlıcağımız CPU, RAM, HDD takibini sağlıcağımız printerlar içinde Toner durumunu takip edebileceğimiz uyarılarda mail atabilen yazılım gerekmektedir. Önerebileceğiniz yazılımlar mevcut mudur? Yazılımın Türkiye de partnerliğini yaptığı firmalar var mı?

Gönderildi : 29/01/2016 14:00

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Spiceworks yazılımını incelediniz mi?

Gönderildi : 29/01/2016 16:31

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Manageengine ürünleri işinize yarayacaktır.

desktop central ve opmanager özellikle

iyi çalışmalar

Gönderildi : 29/01/2016 17:39

(@HASANTEKiN)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

opmanager ve Spice works Network Monitor  bugün demosunu kurup inceledim fakat türkiye de partnerliğini yapan firma bulamadım. Bildiğiniz bir firma varmı acaba?

Gönderildi : 29/01/2016 18:18

(@FuatYilmaz)
Gönderiler: 35
Trusted Member

Merhaba Hasan Bey ,

Solarwinds ürünü işinizi görecektir. Odya Teknooji firmasından bu konuda destek alabilirsiniz.

Gönderildi : 29/01/2016 19:07

(@MustafaTaskin)
Gönderiler: 6
Active Member

Merhabalar Konu ile ilgili destop gate kullanmanızı tavsiye ederim yada team wiewer 11 kullanabilirisiniz ayrıca yazıcılarda zaten ayarlar bolumunde bu tur bildirimler yapabilen seklemeri mevcut yeni yazıcılarda destop gate ile cok daha fazlasını yapabilirsiinz 

Gönderildi : 29/01/2016 20:05

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhabalar,

whatsup gold, prtg ve solarwind orion önerecegim 3 marka olur ama başarılı bir monitoring sistemi için bence yönetecek kişilerin kurulumda güzel mesai harcaması gerekir. Misal örnek bir cihaz var snmp ile bütün istediginiz datayı alabiliyorsunuz ama yazılım ilgili cihazı tanımıyor. O zaman üreticiden cihazın snmp mib lerini alıp istediginiz sorguların oid lerini ögrenip yazılıma ögretmeniz sorgulatmanız ve sonrasında alert üretmeniz gibi bir yol gerekir. İşin özü hepsi hamur, usta ne kadar iyi ise o kadar iyi sonuç çıkıyor.

İyi günler.

Gönderildi : 29/01/2016 20:33

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Selamlar,

whatsup gold, scom önereceklerim arasında.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 05/02/2016 01:01

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

opmanager ve Spice works Network Monitor  bugün demosunu kurup inceledim fakat türkiye de partnerliğini yapan firma bulamadım. Bildiğiniz bir firma varmı acaba?

ManageEngine ürünleri ile ilgili Vitel ile iletişime geçebilirsiniz.

Gönderildi : 05/02/2016 10:27

Paylaş: