Forum

dış ağdan localden ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dış ağdan localden veri çekmek

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@ahmetceylan)
Gönderiler: 103
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;özel bir hastanede çalışıyorum pacs sistemi adında radyoloji görüntülerini görüntülediğimiz bir sistem var.Pacs servisi server 2008 r2 üzerinde kurulu olan bir servis aracılığıyla çalışıyor. clientlerde bulunan dicom viewer'larda görüntüleniyor.Geçenlerde yonetim tarafından mac ve linux tabanlı bilgisayarlarda dış ağdan bağlanıp görüntülere bakmak istiyorlar.(localde mac'te bulunan dicom viewerler la sorunsuz çalışıyor).bunu baya araştırdım ama pek fazla sonuca erişemedim bu konu hakkında bir kaç sorum olacak;

1.Dış ağda olan bir bilgisayardan nasıl iç ağda olan bir bilgisayarın servisini kullandırabilirim.
2.böyle birşey yaptığım zaman güvenlik açığı bırakmış olurmuyum.

Teşekkürler...

Gönderildi : 15/05/2015 14:53

(@murattunalioglu)
Gönderiler: 218
Estimable Member

VPN kullanın güvenlik açığıda olmaz servisi de rahatlıkla kullanırsınız

Gönderildi : 15/05/2015 14:58

(@ahmetceylan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

vpn'i pacs server'a mı kuracağız? Birde  dicom viewer'larda pacs server in ip sini yazıp görüntüleri burdan çekeceksin diyorduk.aynı ağda oldukları içinde sıkıntı olmuyordu.Vpn kurunca aynı şekilde iç ipsini yazınca çalışır mı ? ve bu şekilde VPN kurmak için neler yapmam gerekiyor?

teşekkürler...

Gönderildi : 15/05/2015 16:54

(@ayhanozdemir)
Gönderiler: 474
Honorable Member

Merhaba,

Eğer ortamda firewall cihazın var ise bu iş çok kolay olur.Firewall üzerinden Vpni kurarsın bağlanmak isteyen pc ye de ayarları gönderirsin.direk Vpn ile iç networküne dahil olur ve ağdaki her bilgisayarına erişebilir.Vpn ile iç locale girience uzak masaüstü ile bir pcye bağlanırsan daha hızlı çalışır. 

Gönderildi : 15/05/2015 19:10

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

genelde pacs firmaları bu tip durumlar için bir web sunucu üzerinde web tabanlı pacs viewer oluşturuyor ve sizde o web sayfasına dışarıdan port yönlendiriyorsunuz. bunun kesin çözümü için pacs hizmeti aldığınız firmadan (ürüne has ve daha doğru ) bilgi alabilirsiniz.

Gönderildi : 15/05/2015 19:54

(@ahmetceylan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba;
Vasvi bey pacs firmasının web viewer'ını kullanıyoruz ama benden istenen şey doktor'un istediği viewer ile görüntüleme, bunuda ancak ayhan beyin dediği gibi bir şekilde yaparım yada başka bir şekilde olur mu onuda bilmiyorum...

Gönderildi : 16/05/2015 01:40

Paylaş: