Forum

Pc açılış tara...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pc açılış tarayıcı sorun

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
673 Görüntüleme
(@emreakdag)
Gönderiler: 234
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Konu başlığındada belirttiğim gibi bilgisayar açıldığında otomatik olarak tarayıcı belirli bir url sayfasına gidiyor. Anasayfa değiştirilmiyordu çeşitli malware programlarıyla bilgisayarı tarattırdım, bulunan virüsleri temizledim. Kayıt defterinden tarayıcı ayarlarından anasayfayı değiştirdim. Kayıt defteri düzeltme programlarıyla kayıt defterindeki hataları düzelttim. Velhasılkelam yapmış olduğum virüs taraması, kayıt defteri düzeltmesi, msconfig den başlangıç ayarlarından başlatılan programın kapatılması vs. bu olay başına gelen kişilere çözüm üretilmiş fakat yapmış olduklarım beni çözüme ulaştırmadı. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum

İyi forumlar.

Gönderildi : 01/05/2015 21:04

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Tarayıcı programı çalıştırdığınız kısayol özelliklerine bakarsanız ana sayafada açılan sayfayı oraya eklediğini görebilirsiniz. Buradan silerseniz temiz şekilde açılır internet browser programınız.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/05/2015 14:15

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Recep Bey,

Tarayıcı özelliklerine girip klasöy yolunda yönlendirme yaptığı url yi sildim bilgisayarı yeniden başlatıp açtığımda yine tarayıcı sildiğim sayfaya yönlendirme yapıyor. Sorunum halen devam etmektedir. 

Gönderildi : 02/05/2015 14:56

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Emre bey,

Internet browser programı içinde yüklü add-n larıda kontrol edebilirmisiniz? Aynı durumla chrome browser kullanan birisinde karşılaşmıştım. Adını şşimdi hatırlamıyorum ama chrome içine yüklü bir add-on buna sebep oluyordu. Sizdeki durumda belki buna benziyordur.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/05/2015 15:21

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

İnternet explorer var bir tek tarayıcı olarak diğerlerini kaldırdım sistemden. İnternet explorer dosyalarında değişiklik yapmak istediğimde ise root olarak girdiğim halde yetkiniz yok demektedir Recep Bey. Söylediğiniz dosyalara rastlayamadım ama iş günü geldiğinde bi etraflıca arama yapar bulabilirsem geri dönüş sağlarım size.

Teşekkürler ilginizden dolayı

Gönderildi : 02/05/2015 17:48

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ekli olan add-n hepsini kaldırdım yinede pc yeniden başlandığında tarayıcı açılışı yapılıyor.

Gönderildi : 06/05/2015 13:54

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1631
Noble Member

Başlangıç(Startup) klasöründe gizlenmiş bir link felan olabilir mi? Kontrol eder misiniz. Makinayı farklı  kullanıcı ile açtığınızda da aynı olay oluyor mu?

Gönderildi : 06/05/2015 15:01

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Farklı kullanıcı açıp denedim değişen bişey olmadı. Başlangıç dosyası boş gizli klasörleri aktif ederek baktım bomboş birşey yok. İnternet tarayıcısının özelliklerine tıkladığımda haberpress.com uzantısını gördüm. Sildim yine değişen bişey olmadı yönlendirmeyi yine yaptı. Başlangıçtaki herşeyi kaldırıp denedim yine olmadı hocam. Şimdi de adw cleaner kaspersky taraması yapıyorum. Program tarayıcıların dosyalarını buldu sildi ama reboot yaptığımda yine tarayıcı o belirttiğim adrese yönlendirmeyi yaptı.

Gönderildi : 06/05/2015 16:27

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Chrome tarayıcıyı yükledim arama motorlarında portalsepeti.com diye bir illet var. Arama motorunu değiştiremiyorum yönetici izni olması gerekiyor gibi saçma bir yazı var. Bilgisayarda yaptığım değişiklikler kayıt tutmuyo. Yetki olayını kilitlemiş virüs yaptığım değişiklikler eskisine geri dönüyor. eklentileri kaldırıyorum tekrar geri yükleniyor. Program ekle kaldırda herhangi bir yabancı program gözükmüyor. Kayıt defterinde ufak bir değişiklik yapayım dedim reboot yaptıktan sonra onuda eski haline getiriyor. Kaspersky ile tarama yaptırdım 50 ye yakın zararlı yazılım buldu temizledim dosyaları sildiği dizinde duruyordu manuel olarak silme işlemi yaptım. Temiz formattan başka çare yok gibi görünüyor.

Gönderildi : 06/05/2015 19:17

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sorunumu çözdüm ilgi ve yardımlarınız için teşekkür ederim

Yaptığım işlem görev zamanlayıcısından OpenBrowser adlı işlemi ve WirtualWebServices adlı işlemi devredışı bırakarak sildim. Bilgisayarı yeniden başlattığım zaman tarayıcı açılmadı. 

İyi Forumlar

Gönderildi : 20/05/2015 18:48

Paylaş: