Forum

Yazıcı sürekli...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazıcı sürekli bir şeyler yazdırmaya çalışıyor

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
7,923 Görüntüleme
(@hami-celikbilek)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba;

Şirketimize aldığımız Canon 5940dn yazıcısını ofis çalışanlarına ağ üzerinden ıp vererek kurulumunu yaptık. Yalnız yazıcı tepsisindeki kağıt bitene kadar sürekli bir şeyler yazdırmaya çalışıyor. Çıkan sayfanın sadece ilk satırında çeşitli semboller çıkıyor, bazen 2 satırda olabiliyor kalan tarafı ise boş geçip diğer sayfaya da aynı şeyi yapıyor. Cihazın fişini çekmeden de işlem bitmiyor. Konu hakkında yardımlarınızı ve önerilerinizi  rica ederim.

Gönderildi : 17/02/2014 23:06

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

hp yazıcıda bu başıma gelmişti universal driver kurarak sorunu çömüştüm.

başka driver ile deneyiniz 

Gönderildi : 18/02/2014 00:13

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Birileri farklı yazıcı sürücüleri ile çıktı gönderiyor olabilir. Ortamda daha önceden aynı IP'ye sahip bir yazıcı vardı ise bu olay durum olabilir. Aynı yazıcıdan kullanıyoruz böyle bir problem ile karşılaşmadım.

Gönderildi : 18/02/2014 11:28

(@hami-celikbilek)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bütün kullanıcıların pcl 5 drıver  ı  seçili olduğu halde sorun gene devam ediyor. Aynı yazıcıdan 2 tane daha var bunlar farklı departmanlarda farklı ıp lerle çalışıyorlar onlarda öyle bir sıkıntı görünmüyor.

Gönderildi : 18/02/2014 13:11

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Pcl 6 seçeneği varsa onu deneyin.

Gönderildi : 18/02/2014 14:05

(@hami-celikbilek)
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba;

Çözümü şöyle buldum. Canon'un tüm özellikli(fax,pc5,pcl 6) drıver ını kaldırıp sadece yazdırma  sürücüsünü yükledim ayrıca yazıcının da ıp sini değiştirdim. Bu işlemlerden sonra herhangi bir sorun olmadı. Başka arkadaşlara da yardımcı olması dileğiyle.

Gönderildi : 20/02/2014 11:10

(@kerimcanturk)
Gönderiler: 91
Üye

Selam Hami

Bu tür yazıcılar genellikle driversiz çalışmaya elverişlidir sen yazıcıyı takar takmaz otomatik bir driver kurar ve çalışmaya başlar sen de bu yazıcı üstüne bir driver daha yükleyip Orjinal driveri bile olsa paylaşıma açınca bu gibi patlamalar olabiliyor, benimde başıma gelmiştir.

Gönderildi : 20/02/2014 11:22

(@hami-celikbilek)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kerim hocam;

Ip den kurduğum için otomatik bulmadı ama drıver sorunu olduğu belliydi neyse ki düzeldi sadece  yazdırma özellikli drıverı kurdum düzelti artık kafasına göre yazdırmıyor. garanti olsun diye ıp sinide değiştirmiştim. Şuan bir sıkıntı görünmüyor.

Gönderildi : 21/02/2014 20:41

Paylaş: