Forum

Yeni Server odası i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yeni Server odası için tavsiye

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
374 Görüntüleme
(@yurdalozalp)
Gönderiler: 106
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar kolay gelsin.

Firmamızı taşıyoruz ve Server odasını sıfırdan yapacağız ne gibi öneride bulunursunuz. 2 adet rack server 2 adet hp prolint tower server var 

2 adet kabin olacak birini kablolama için diğerini de Server lar için kullanmayı düşünüyorum. 

Kamera sistemlerini ve santrali bu odaya koymam mantıklı olur mu

Server odasında ne yapmamı tavsiye edersiniz yükseltilmiş taban ,duvarlar nasıl olmalı izalasyonu nasıl olmalı  odam hemen yanında olacak radyasyon vb. gibi etkenler için ne tavsiye edersiniz.Server odasında olmassa olmazlar nelerdir.

Gönderildi : 06/01/2014 12:23

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Telefonlarınız Analog ise telefon patch'lerinizi farklı bir kabinette toplamanızı öneririm.

Gönderildi : 06/01/2014 12:36

(@mustafayilmaz-2)
Gönderiler: 142
Estimable Member

Merhaba,

Önce elektrik alyapısının düşünülmesi gerekir diye düşünüyorum. Katlardan bağımsız bir enerji hattının güç kaynaklarına girip, sonra sistem odasına girmesi mantıklı olur. 

İklimlendirme için maaliyete göre 2 adet salon tipi klima bile sizin işinizi görebilir. Çok yüklü bir donanım yok anladığım kadarıyla.

Yükseltilmiş taban kablolama sırasında çok işe yarayacaktır. 

Kamera ve Santrala gelince, ben olsam pek istemezdim onları sistem odasında, sizin yapınız nasıldır bilmiyorum ama, ileride çıkacak arızalarda güvenlik görevlileri ya da santral memurları girip cihazlarla uğraşmak isteyebilirler. Bana göre çok mantıklı değil. 

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 06/01/2014 12:41

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/blogs/donanm/archive/2013/03/10/sistem-odas-kurulumu-ve-network-dizayn-na-dair-saha-g-zlemler.aspx  inceleyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/01/2014 13:19

(@yurdalozalp)
Gönderiler: 106
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese tek tek teşekkür ederim.

Server odası duvarları için öneriniz var mı iki tarafında oda olacak maalesef yalıtım için ne önerirsniz 

Gönderildi : 06/01/2014 15:40

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ses geçişi olmuyor ise sıkıntı yok bence. Yangın açısından düşünüyorsanız bunun için farklı senaryolar olabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/01/2014 16:31

Paylaş: