Forum

Ağ içinde en h...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ içinde en hızlı uzakmasaüstü programı

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
349 Görüntüleme
(@hakankaya)
Gönderiler: 82
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar mevcut bulunduğumuz ağ içerisinde 1Gbit hız  ile bağlı bilgisayarlar arasında uzakmasaüstü kullanmak istiyorum. 

Amaç Güçlü bir Pcyi sunucu gibi kullanıp diğer clientler bu bilgisayara bağlanıp programları ortak kullanıcak.  Sadece çıktı almak için kullandıkları autocad ve coreldraw gibi programlar var. Tasarım vs yapılmıyor sadece çıktı alınıyor.  Her kullanıcıya ayrı bir Oturum oluşturulacak ve bağlanmak istediğinde bu oturumu açarak işlemlerini yapacak. 

Bunun için Önereceğiniz Programlar varmıdır acaba Windowsun kendi uzak masaüstü arayüzünü kullanıyorum gayet hızlı ama tek oturum açılabiliyor bununla.  Daha hızlısı ve çoklu oturum açabileceğim bir program biliyormusunuz ? 

Birde aklıma takılan şey sunucuda darboğaz oluşurmu aynı anda max 5 Pc oturum açmış olacak . 5 ide aynı anda işlemlere başladığında Hdd , Ram , ve cpu dar boğaza girermi ? Böyle bir şey deneyeniniz oldumu ? 

es → tr
sadece

Gönderildi : 07/12/2013 19:19

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

merhaba;

RDS ihtiyçlarınızı karşılayacaktır. Gelişen RDP ile bir çok grafiksel işlem hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Tek oturum açma problemi RDS servisini kurmadığınızdan kaynaklı olabilir. 

Gönderildi : 09/12/2013 02:15

(@hakankaya)
Gönderiler: 82
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kurulacak olan programlar nedeni ile sunucu olacak bilgisyara windows7 kurmamız gerek. 

Server sistem  kuramıyorum. Programlar desteklemiyor.

O yüzden windows 7 de nasıl yapabilirim RDS olayın ?  

Gönderildi : 09/12/2013 12:02

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Windows 7 için Ncomputing ürünlerini incelemenizi öneririm. L300 cihazlar ihtiyacınızı karşılayacaktır.

http://www.dojop.com/tr

Gönderildi : 09/12/2013 16:07

Paylaş: