Forum

Windows Özelli...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Özellikleri Kısıtlama Prog.

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
501 Görüntüleme
(@YusufTOKE)
Gönderiler: 120
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

Özel bir şirkette Bilgi İşlem Sorumlusu olarak çalışıyorum. 25-30 civarı PC var. PC'ler de genelde Win7 Pro kurulu bunun yanı sıra bir kaç

tanede Win Xp mevcut, kullanıcılar tam yetkili kısıtlama yok. Benim sizden bilgi almak istediğim konu ben özel bir programla bu tam yetkili

bilgisayarlarda bazı özellikleri kısıtlamak istiyorum. Örneğin; Masaüstü temaları değiştirilemesin, ağ ayarları, denetim masası gibi benim seçim

yaptığım yerleri kullanamayacak. Kullanıcılar Win de tam yetkili admin kullanıcıları olarak kalacak ama ben format atıp sistemi yeniledikten sonra

benim istemediğim bölümlere giriş yapamayacaklar. Böyle bir programa ihtiyacım var. Makul ölçülerde lisanslı programlar da alabilirim.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan da yardımcı olmalarını bekliyorum. Teşekkürler.

Gönderildi : 16/08/2013 13:14

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba aslında bu işlemler için 3. party bir yazılım kullanmana gerek yok yapı içerisinde bir domain ortamı varsa bunu Group Policy üzerinden rahatlıkla yapabilirsin. Eğer her hangi bir domain ortamın yoksa bu işlemleri kullanıcıların bilgisayarları üzerinde yerel grup ilkelerinden gerçekleştirebilirsin. Örnek teşkil etmesi adına aşağıda ki linki ziyaret edebilirsin.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/09/group-policy.aspx  

Gönderildi : 16/08/2013 13:33

(@YusufTOKE)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Domain yapımız yok. Linkteki makaleye baktım ama bu domain yapısı olanlar için uygulanabilir sanırsam değil mi? Teşekkürler.

Gönderildi : 16/08/2013 13:57

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Doğrudur. Yerel Grup ilkeriyle ilgili bir araştırma yapmanız gerekecek. Yine Yerel Grup ilkelerine ulaşmak için Çalıştır'a gpedit.msc yazmanız yeterli zaten tüm ilkeler içerisinde ilkeyle ilgili açıklamalar yapılıyor. 

Gönderildi : 16/08/2013 14:05

(@YusufTOKE)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Doğrudur. Yerel Grup ilkeriyle ilgili bir araştırma yapmanız gerekecek. Yine Yerel Grup ilkelerine ulaşmak için Çalıştır'a gpedit.msc yazmanız yeterli zaten tüm ilkeler içerisinde ilkeyle ilgili açıklamalar yapılıyor. 

Teşekkürler... Biraz bi inceleyip bakalım 🙂

Gönderildi : 16/08/2013 14:23

(@YusufTOKE)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar istemiş olduğum çok imkansız bir program mı ya da sadece bunu ilk isteyen ben miyim ? 🙂

Kimselerden alternatif cevaplar alamadım henüz 🙁

Gönderildi : 19/08/2013 13:02

(@YusufTOKE)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar ben bir program buldum sizlerle paylaşmak istedim.

Akınsoft'ta var Eofis isimli bir program var bilginiz olsun. Bilgisi olan var ise halen bekliyorum paylaşımlarınızı

Gönderildi : 26/08/2013 12:54

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba  http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/09/12/security-administrator-program-ile-letim-sistemi-k-s-tlama.aspx  inceleyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/08/2013 19:33

(@YusufTOKE)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba  http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/09/12/security-administrator-program-ile-letim-sistemi-k-s-tlama.aspx  inceleyebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim... Benim işime yarayacak gibi görünüyor. Ayrıntılı inceledikten sonra yine burada paylaşırım son durumu.

Gönderildi : 26/08/2013 20:57

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Kafanıza takılan yer olursa yazabilirsiniz saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/08/2013 00:14

Paylaş: