Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

IT sektöründe yeniyim.nereden başlamalıyım ...

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
448 Görüntüleme
(@sametkus)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Bilgi işlem bölümünde tecrübem yok ve yeni işe başladım.Şimdilik server2008R2kurdum ve active directory,kullanıcıları etki alanına dahil ettim.aktif yaptım.Maillerini yedekledim kurdum. Şifreleri ögrendim. Mesela bunun gibi v.s Tavsiyeleriniz  neler olur.nereden başlamalıyım.neler yapabilirim.2 ofis var,server sistemleri var.bir ofiste 15 , diğerinde 13 kullanıcı var.  ?  Teşekkürler..

Gönderildi : 09/03/2013 15:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Öncelikle iş yerinde çıkan sorunlara göre zaten mecburi aksiyon alıp acele ile öğrenmek zorunda kalacaksınız 🙂 Bunun haricinde kendinizi geliştirme konusunda server, ad, exchange, firewall gibi konulara yönelmelisiniz. Kendinize öğrenmek istediklerinize dair bir liste çıkartın. Bu konuda çözümpark eşsiz bir Türkçe kütüphane. Aradığınız her kaynak var. Takıldığınız noktada çekinmeden sorabilirsiniz.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/03/2013 16:55

(@sametkus)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba rıza bey,

ilginze teşekkür ederim.ilk işim söylediklerinizden başlmak olucak. 

Gönderildi : 09/03/2013 21:55

Paylaş: