Forum

kaspersky endpoint ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

kaspersky endpoint security 10 şifre değiştirme hk.

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
4,456 Görüntüleme
(@yakupyazlik)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

işyerimdeki bilgisayarımda
kaspersky anti virüs programı var her şeyi engelliyor.şifre olduğundan
dolayı hiçbir şekilde kapatamıyorum ve
şifreyi de değiştiremiyorum.ben de çözümü programı bozmakta
buldum.kaspersky nin dosyalarıyla oynayarak programı kapattım hiç
açılmıyor.dosyaları eski haline getirirsem eskisi gibi normal çalışıyor
ama dediğim gibi o zaman da programı kapatamıyorum.

benim sormak istediğim bu şifrenin kaydı nerede tutulur.kayıt defterinde bi yerde olabileceğini düşünüyorum ama bulamadım.şifre değiştirilen bölüme hiçbir şekilde erişemiyorum.

programı bozarak kapatmayı da anlatayım.

bilgisayarınızı güvenli modda açıyorsunuz.C:\Program Files\Kaspersky Lab klasörü içindeki avp dosyasının kopyasını oluşturuyorsunuz ve asıl dosyanın ismini avp.ex- olarak değiştiriyorsunuz.bilgisayarınızı yeniden başlatınca kaspersky program kendini çalıştırmıyor.kopyası avp dosyasını çalıştırıp siz başlatacaksınız.gerekli gördüğünüzde programı kapatabilirsiniz şifre sormuyor.

kaspersky anti-virüs 6.0 da programı bozduğumda yine de çalıştırabiliyordum.ama bu sürümde program çalışmıyor.bu yüzden şifreyi değiştirmem gerekiyor.

Gönderildi : 08/03/2013 12:47

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba,

Yaptığınız bence doğru değil hem kendinizi hemde şirketinizi tehditlere karşı korumasız bırakıyorsunuz. (Akıl vermek haddimiz değil fakat tavsiyem ; bence uygun bir  dille anlatılabilirse firmanızdaki ıt yöneticileri size yardımcı olabilirler).

Kaspersky'nin parolası konusunda eğer unutmuş ise internal bir çözüm mevcut böyle public bir ortamda paylaşmak doğru değil çözümü isteyen arkadaşlara özelden gönderebilirim.

Hüseyin. 

Gönderildi : 08/03/2013 16:52

(@yakupyazlik)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yaptığınız bence doğru değil hem kendinizi hemde şirketinizi tehditlere karşı korumasız bırakıyorsunuz. (Akıl vermek haddimiz değil fakat tavsiyem ; bence uygun bir  dille anlatılabilirse firmanızdaki ıt yöneticileri size yardımcı olabilirler).

Kaspersky'nin parolası konusunda eğer unutmuş ise internal bir çözüm mevcut böyle public bir ortamda paylaşmak doğru değil çözümü isteyen arkadaşlara özelden gönderebilirim.

Hüseyin. 

Merhaba,

Zaten şifreyi değiştirmemdeki amaç bilgisayarımı kontrol altına almak.Şu an program kapalı durumda ve bu durum tehlikeli ama istediğim zaman kapalı olması gerekiyor.Daha önceki sürümde program bozukken çalıştırabiliyordum ve bu sayede hem bilgisayarım güvende oluyordu  hem de  şifreye gerek kalmadan programı kapatabiliyordum.Bu sürümde ise program bozukken çalışmıyor.

Şifreyi değiştiremezsem bozuk durumda kalacak ve kullanamayacağım.

Gönderildi : 08/03/2013 18:02

(@yakupyazlik)
Active Member
Konu başlatıcı

Çareyi "Your Unistaller" kullanıp virüs programını kaldırmakta ve başka virüs kullanmakta buldum.Ama program bozuk durumdayken kaldırdım.Bozuk değilken şifre ister miydi bilmiyorum.Bu program ile kayıt defterinde ne varsa silindi.Silinmeyen dosya olursa bilgisayarınızı güvenli modda açıp silebilirsiniz.

Programı kaldırdıktan sonra bilgisayarınızın güvenliği için virus programı kurmanızı tavsiye ederim.

Gönderildi : 11/03/2013 14:22

(@OnurCere)
Gönderiler: 3
Active Member

S.a kaspersky endpoint security 10 kullanıyorum firmada daha doğrusu kullanıyordum sadece 1 bilgisayarda kaldı kaldıramadığım şifre orada başka girilmiş bunun şifresini nasıl değiştirebilirim yada kaldırabilirim

Özel msj atamıyorum yeni üye olduğum için

Gönderildi : 23/05/2018 12:38

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Şurada farklı yöntemler anlatılıyor. https://support.kaspersky.com/9360

Olmadı. Şunu deneyin. https://support.kaspersky.com/1464#block2

Ama business ürünler için yine şifreye ihtiyaç var.

Gönderildi : 23/05/2018 12:48

Paylaş: