Forum

Google Aramalarda Y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Google Aramalarda Yıldızlar Hakkında Soru

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
471 Görüntüleme
(@metineren)
Gönderiler: 99
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Google'da bir konu var, aradığım zaman ilk önce yıldız yoktu, sonra arama sonuçlarının hemen önünde bi iki tane yıldız ve daha sonra ise 5 yıldız ortaya çıktı. Ayrıca yandex'te arama yaptığım zaman ise sonuçların hemen önünde aradığım konuyu yazan kişinin resmi, arapça Allah yazısı ve değişik bir kaç icon görünüyor. Bana İnternet explorer'da arama yaptığım zaman çıkan yıldızları ve yandex'te ise yıldız yerine neden konuyu yazan kişinin resmi, iconlar ve arapça Allah yazısının çıktığını yalın ve akademik bir dil ile, ispatlarıyla açıklayabilecek bir arkadaşın yardımına ihtiyacım var. Konu basit gibi görünse de cevap hususunda karşımdakini tatmin konusunda zora giriyorum.

Konu linki : http://dch.gov.tr/detay.php?cid=132&id=678

ayrıca konu bazı gazetelerin haber sitelerinde de  yer almıştır.

Göstereceğiniz alaka için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/02/2013 22:31

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Merhabalar.

Google'da bir konu var, aradığım zaman ilk önce yıldız yoktu, sonra arama sonuçlarının hemen önünde bi iki tane yıldız ve daha sonra ise 5 yıldız ortaya çıktı. Ayrıca yandex'te arama yaptığım zaman ise sonuçların hemen önünde aradığım konuyu yazan kişinin resmi, arapça Allah yazısı ve değişik bir kaç icon görünüyor. Bana İnternet explorer'da arama yaptığım zaman çıkan yıldızları ve yandex'te ise yıldız yerine neden konuyu yazan kişinin resmi, iconlar ve arapça Allah yazısının çıktığını yalın ve akademik bir dil ile, ispatlarıyla açıklayabilecek bir arkadaşın yardımına ihtiyacım var. Konu basit gibi görünse de cevap hususunda karşımdakini tatmin konusunda zora giriyorum.

Konu linki : http://dch.gov.tr/detay.php?cid=132&id=678

ayrıca konu bazı gazetelerin haber sitelerinde de  yer almıştır.

Göstereceğiniz alaka için şimdiden teşekkür ederim.

Yandex konusuna bir şey diyemeyeceğim ama. Google'da yıldızlı siteler genelde Wordpress sitelerde daha sık görülmekte bu da GD Star Rating eklentisi ile mevcut hale gelebiliyor. Bu eklenti sayesinde kullanıcılar blogunuzdaki yazıyı puanlayabilmekte. Bu puanlama da Google tarafından index lendiğinde yıldızlı sonuçlar döndürmektedir. Zamanında bir sitemde bu eklentiyi kullanmıştım yıldızlı sonuçlarım vardı. Sonra siteyi kapattığım için size sunma imkanım maalesef yok.

Yazarın resminin getirilmesi ile ilgili aşağıdaki linki kontrol edebilirsiniz.

http://www.e-nasilyapilir.com/arama-sonuclarina-yazar-resmi-nasil-eklenir/  

Gönderildi : 08/02/2013 13:31

(@metineren)
Gönderiler: 99
Estimable Member
Konu başlatıcı

Erdem bey, alakanız için teşekkür ederim fakat sorunum tam olarak şu şekilde ;

İlk mesajda vermiş olduğum linkteki yazı hastane yöneticimizin yazmış olduğu, tükendim dediğimiz anlarda inancın önemini ve çözüm yolunun yine inanç olduğunu belirten kaliteli bir yazı. Kurum sitesinde ve diğer haber sitelerinde de oldukca ilgi gördü.

Şimdi idarecimizin benden cevabını istediği soruları aynen aktarıyorum.

1 ) Bu yıldızlar neyi ifade ediyor ?

2 ) Eğer bu yıldızlar okunma ve yapılan yorumları ifade ediyorsa yapılan bu yorumları nasıl görebiliriz. (Kurum sitesinde zaten yorumları görebiliyoruz fakat diğer haber sitelerinde de yayınlanan bu çalışmaya yapılan yorumları, ayrı ayrı ya da mümkünse toplu olarak nasıl görebiliriz ?).

3 ) Okunma oranı arttıkça (şu an 5 yıldız) yıldızların sayısında artış olacak mı yoksa sınır 5 yıldız mı ?).

Ve benim kişisel merakım,

1 ) Konusunda uzman kişilerin burn out sendromu hakkında yayınlanan yazıları varken neden bu yazı bu kadar ilgi gördü ? (Kurumumuzda 1000 kişinin çalıştığını ve her personelin 2 kere okuduğunu varsayarsak bile konunun okunma oranı 22.000 gibi bir rakama yaklaşıyor, yani diğer okuyucular bu yazıdan nasıl haberdar oldu ?).

2 ) Google akademik'ten arama yaptım ama bu konuyla alakalı olarak sorumlumuzun yazısına rastlayamadım, google bu çalışmayı makale kategorisinde göstermiyor demek mi oluyor ?, eğer öyleyse makale olarak görmesini sağlamak için ne yapmak gerekiyor ?).

Konuyu okuduğunuzda hazır bilgiye konup da armut piş, ağzıma düş tarzı biri olduğum düşünmenizi istemiyorum fakat bu sorduğum sorulara net cevap veremediğim için sizlerin bilgisine ihtiyaç duyduğum için yazıyorum.

Gönderildi : 09/02/2013 00:57

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Google Site Yöneticisi Araçları ile bir çok detaylı raporlara erişebilirsiniz ancak bazı isteklerinizi tek tek arayarak halletmeniz gerekiyor gibi ve belirttiğim araçlara yeni kayıt olduğunuzda geçmiş raporlara haliyle ulaşamayabilirsiniz.

Gönderildi : 09/02/2013 13:18

Paylaş: